Wydarzenia religijne

narew herb

Tradycją stało się już coroczne spotkanie wigilijne organizowane dla mieszkańców naszej gminy.

 

0215 września wspominamy pamięć św. św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich, którzy są patronami Skitu w Odrynkach. Tegoroczne uroczystości, jak co roku przyciągnęły wielu wiernych, zarówno z pobliskich miejscowości jak i z całej Polski, a także z zagranicy.

0610 września Cerkiew Prawosławna modlitewnie wspomina św. Hioba Poczajowskiego. Jest on patronem Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Tegoroczne główne uroczystości odbyły się w świątyni pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi.

Poświęcenie kaplicy w KoźlikachW dniu 14 sierpnia 2016 roku J.E. Metropolita Sawa dokonał poświęcenia kaplicy Św. Mikołaja we wsi Koźliki.

Jubileusz ks. Bazylego Roszczenko23 lipca 2016 roku w cerkwi p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Narwi obchodzono pamięć św. Antoniego Pieczerskiego.

150-lecie cerkwi w Trześciance21 listopada 2015 roku w Parafii Prawosławnej w Trześciance zbiegły się dwa jakże ważne święta, tj. dzień patrona Św. Arcystratega Michała oraz 150-lecie cerkwi.

Święto Odzyskania Niepodległości11 listopada 2015r. w kościele w Narwi odbyły się uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, połączone z 260 rocznicą istnienia kościoła w Narwi.

Święto Opieki Matki Bożej w Puchłach13 i 14 października 2015r. parafia w Puchłach obchodziła święto Opieki Matki Bożej. W uroczystościach wziął udział Jego Eminencja Sawa Metropolita Warszawski i Całej Polski.

Święto w Skicie w Odrynkach14 i 15 września 2015 roku Skit w Odrynkach uroczyście obchodził święto swoich Patronów Śww. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich.

Konferencja matuszek w Odrynkach4 czerwca 2015 roku w Skicie w Odrynkach, odbyła się konferencja matuszek z diecezji warszawsko-bielskiej.

Koncert chóru z Białorusi17 maja 2015 roku w cerkwi w Narwi odbył się niezwykły koncert chóru „Sretienije” z Mińska na Białorusi pod dyrekcją Olgi Suares.

Harcerze w Skicie w Odrynkach25 kwietnia 2015 roku, w sobotę poprzedzającą niedzielę Niewiast Niosących Wonności, Skit w  Odrynkach odwiedziła grupa kilkuset zuchów i harcerzy.

Spotkanie noworoczne w Trześciance14 stycznia 2015 roku odbyło się Trześciance noworoczne spotkanie Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy z samorządowcami i służbami mundurowymi.

Święto w Skicie w OdrynkachW dniach 14 i 15 września 2014 roku Skit w Odrynkach uroczyście obchodził święto swoich Patronów Śww. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich.

Święto Zaśnięcia NMP w Skicie28 sierpnia 2014 roku w Skicie Odrynkach miały miejsce uroczystości z okazji święta Zaśnięcia NMP, podczas których wierni mogli zobaczyć nowy wystrój cerkwi p.w. Opieki Matki Bożej.

Koncert chóru Artos z Ukrainy18 maja 2014 roku w cerkwi prawosławnej Podwyższenia Krzyża Świętego w Narwi można było wysłuchać uroczystego koncertu Chóru Kameralnego „Artos” ze Lwowa na Ukrainie.

Sukces chóru Harmoń z ŁosinkiChór Harmoń z Parafii Prawosławnej w Łosince zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej w kategorii chórów parafialnych wiejskich.

223 rocznica Konstytucji 3 Maja3 maja 2014 roku odbyły się w Narwi uroczyste obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które co roku mają charakter religijno-patriotyczny.

Święto patronów Skitu w OdrynkachW dniach 14 i 15 września 2013 roku w Skicie p.w. Św. Św. Antoniego Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach odbyły się uroczystości z okazji święta patronów Skitu.

Konsekracja cerkwi w Skicie19 maja 2013 roku miało miejsce historyczne wydarzenie – JE Metropolita Sawa wyświęcił cerkiew św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Skicie w Odrynkach.