Parafie

Cerkiew w Narwi Parafia prawosławna Podwyższenia Krzyża Świętego w Narwi jest największą parafią Gminy Narew. Proboszczem parafii jest ks. mitrat Bazyli Roszczenko, który pełni jednocześnie funkcję dziekana dekanatu narewskiego diecezji warszawsko-bielskiej. Na terenie parafii znajduje się cerkiew pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, kaplica pw. Kazańskiej Ikony Matki Bożej, cerkiew pw. Św. Jana Teologa w Odrynkach oraz cerkiewka pw. Św. Jana Złotoustego w Rybakach.

Kościół w Narwi Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika jest jedyną parafią rzymskokatolicką Gminy Narew. Proboszczem parafii jest ks. prałat Zbigniew Niemyjski. Parafia należy do dekanatu hajnowskiego w diecezji drohiczyńskiej, a w jej skład wchodzą wszystkie miejscowości leżące w Gminie Narew oraz niektóre miejscowości należące do gmin Zabłudów, Michałowo, Hajnówka i Czyże.

Cerkiew w Łosince Na terenie parafii w Łosince znajduje się cerkiew pw. Św. Apostoła Jakuba syna Alfeusza oraz kaplica cmentarna pw. Św. Jerzego. Proboszczem parafii jest ks. prot. Jerzy Kos. W skład parafii w Łosince wchodzą następujące miejscowości z Gminy Narew: Łosinka, Gorodzisko, Krzywiec, Koweła, Kotłówka, Kutowa, Nowiny, Przybudki, Podborowisko i Usnarszczyzna, a także kilka wsi z Gminy Hajnówka.

Cerkiew w Trześciance Parafię prawosławną w Trześciance tworzą następujące miejscowości: Trześcianka, Białki, Iwanki, Ogrodniki, Saki oraz Żywkowo (gmina Zabłudów). Proboszczem parafii jest ks. Marek Wasilewski. Na terenie parafii w Trześciance znajduje się cerkiew pw. Św. Michała Archanioła oraz kaplica cmentarna pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Przy parafii prężnie działa istniejący od 2000 roku Dom Pomocy Społecznej.

Cerkiew w Puchłach Parafię prawosławną w Puchłach tworzą następujące miejscowości: Puchły, Soce, a także leżące poza Gminą Narew Ciełuszki oraz Dawidowicze. Proboszczem parafii jest ks. Sławomir Troc. Na terenie parafii znajduje się piękna cerkiew pw. Opieki Matki Bożej w Puchłach oraz kapliczka we wsi Soce.

Cerkiew w Tyniewiczach Dużych Parafię prawosławną w Tyniewiczach Dużych tworzą wsie Tyniewicze Duże, Łopuchówka oraz Zabłocie. Proboszczem parafii jest ks. prot. Andrzej Kos. Na terenie parafii w Tyniewiczach Dużych znajduje się Cerkiew pw. Św. Apostoła i Ewangelisty Łukasza.

Skit w Odrynkach Z błogosławieństwa Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy w miejscowości Odrynki założony został prawosławny Skit p.w. Św. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich. Organizatorem skitu jest ks. archim. Gabriel (Giba). Głównym świętem Skitu ustanowiony został dzień pamięci Świętych Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich (2/15 września).

wydarzenia religijne Tutaj znajdzież odnośniki do wydarzeń religijnych odbywających się w Gminie Narew  w poszczególnych latach.