Wydarzenia

narew herb

Z tej okazji funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej w Narwi odwiedzili najmłodszych mieszkańców naszej gminy - przedszkolaki. Maluchy miały możliwość zobaczenia prawdziwego stroju strażackiego, sprzętu niezbędnego do gaszenia pożarów, ratowania życia.. i zadania miliona pytań strażakom.

narew herb

W dniu 28.05.2024 r. Pani Wójt - Aneta Leonowicz wzięła udział w uroczystym apelu z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka połączonych z powołaniem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce oraz jubileuszem 70-lecia powstania straży pożarnej w Hajnówce.

narew herb

Na inwestycje samorządy z regionu otrzymają łącznie ponad 11,5 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy na dotacje z przedstawicielami gmin podpisali w poniedziałek, 27 maja, marszałek Łukasz Prokorym oraz członek zarządu Bogdan Dyjuk.

narew herb

18 maja 2024 r. reprezentacja trzech sołectw wraz z Wójtem Gminy Narew - Panią Anetą Leonowicz wzięła udział w finale konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”.

narew herb

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii Państwa Polskiego. Mimo rozbiorów, przez które nasza Ojczyzna musiała przejść, dokument ten pomagał kolejnym pokoleniom podtrzymywać dążenia do niepodległości.

narew herb

Festiwal „Polska od Kuchni” to prawdziwe święto smaków, które zaprasza wszystkich miłośników polskiej kuchni na niezapomnianą podróż po regionalnych tradycjach kulinarnej Polski.

narew herb

w Narwi Zwycięzcą konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa"

narew herb

07 marca 2024 roku, 100 urodziny obchodziła mieszkanka Białek Pani  Anna Mironiuk. W uroczystym świętowaniu w dniu 10 marca 2024 wspólnie z rodziną Jubilatki udział wzięli Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narwi.

narew herb

Diabeł pod rękę z Aniołem, za nimi Żyd, Koza, Dziad, Śmierć, Bocian, Babuszka, Wilk i Niedźwiedź. Taki niecodzienny energetyczny korowód i nietypowi kolędnicy 11 stycznia 2024 r. odwiedzili Narew. Sala konferencyjna Urzędu Gminy stała się sceną dla młodych artystów jak z bajki, którzy grali i śpiewali kolędy w wielu językach. Były kolędy polskie, ukraińskie, białoruskie, francuskie, niemieckie i hiszpańskie. Swoim występem  ‘Wędrownicy – Kolędnicy’ przypomnieli piękną tradycję kolędowania, dzieląc się poprzez dźwięk, taniec i śpiew radością świętowania.

narew herb

Tradycją stało się już coroczne Spotkanie Wigilijne organizowane dla mieszkańców naszej gminy. To wyjątkowe wydarzenie jest wspólnym dziełem wielu instytucji, m.in. Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Narwi, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Narwiańskiego Ośrodka Kultury , Urzędu Gminy, jak też Parafii Rzymskokatolickiej i Prawosławnej w Narwi. Przepiękny koncert kolęd i pastorałek miał miejsce w czwartkowy wieczór 21 grudnia 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

narew herb

dla jednostek OSP z dotacji Województwa Podlaskiego.

narew herb

23 listopada br. w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbył się koncert poezji śpiewanej czołowego artysty niezależnej sceny białoruskiej,  barda Źmiciera Wajciuszkiewicza, cenionego  muzyka, piosenkarza, gitarzysty i kompozytora, znanego już naszej publiczności z klimatycznych koncertów.

narew herb

W piątkowy wieczór, 10 listopada 2023 r. w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi odbył się spektakl słowno - muzyczny pt. "Powstanie Styczniowe", w wykonaniu aktora Jerzego Zelnika i pianisty Wojciecha Świętońskiego.

narew herb

11 listopada 2023 r. w Narwi odbyły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Gminy Narew, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i firm, strażacy z OSP Narew, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, harcerze oraz mieszkańcy.

narew herb

„Zakup materiałów do wyposażenia świetlicy wiejskiej we wsi Trześciance”

narew herb

15 sierpnia br. Gmina Narew uczciła Święto Wojska Polskiego oraz 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej.  Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W jej trakcie modlitwy skierowane były w intencji Ojczyzny, służb mundurowych, stojących na straży naszego bezpieczeństwa oraz Ukrainy zmagającej się z wojną.

narew herb

Dnia 02.08.2023 r. Senator RP Jacek Bogucki wręczył Wójtowi Gminy Narew Andrzejowi Pleskowiczowi oraz Staroście Powiatu Hajnowskiego Andrzejowi Skiepko promesy na dofinansowanie inwestycji na terenie Gminy Narew. W uroczystym przekazaniu promes wzięli również udział: ksiądz Krzysztof Dobrogowski proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi oraz ksiądz Bogumił Korniluk wikariusz Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi.

narew herb

Mam przyjemność poinformować, że w dniu  25.7.2023r. na  XVII Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy  (Maribor, Słowenia) mieszkaniec naszej gminy Mateusz Chodakowski  zajął wysokie piąte.

narew herb

ul. Palmowej za dbanie o estetykę i porządek na swojej ulicy. Piękne przystrzyżone trawniki podkreślają nowo położoną kostkę brukową. Tak zadbana ulica zachęca do spacerów. Bierzmy z nich przykład. Brawo!

narew herb

18 czerwca 2023 r. w niedzielę w Parku w Narwi odbyła się impreza w retro – klimacie, fotograficzna i motoryzacyjna podróż w czasie, wielkie święto klasycznej motoryzacji i pamiątek rodzinnych,  podczas której przenieśliśmy się o kilka dziesięcioleci wstecz.