W dniach 13-14 października 2015 r. parafia w Puchłach obchodziła święto Opieki Matki Bożej. W uroczystościach wziął udział Jego Eminencja Sawa Metropolita Warszawski i Całej Polski.

Święto Opieki Matki Bożej w Puchłach

Obchody święta rozpoczęły się we wtorek wieczorem nabożeństwem całonocnego czuwania. Następnie celebrowane były akatysty do Matki Bożej oraz Św. Mikołaja Cudotwórcy, a także za zmarłych. W środę o godzinie pierwszej w nocy miała miejsce Boska Liturgia sprawowana przez proboszcza ks. Sławomira Troca i ks. Andrzeja Misiejuka.

Święto Opieki Matki Bożej w Puchłach

W dniu święta głównej Św. Liturgii przewodniczył Metropolita Sawa w asyście licznie przybyłego na uroczystości duchowieństwa. Jego Eminencja w słowie skierowanym do wiernych podczas św. Liturgii nawiązał do wieloletniej tradycji pielgrzymowania do puchlańskiej ikony Opieki Matki Bożej. Zachęcał, abyśmy byli prawdziwymi naśladowcami Chrystusa, a nasza wiara w opiekę Matki Bożej była równie silna jak w okresie bieżeństwa.

Święto Opieki Matki Bożej w Puchłach

Po św. Liturgii odbyła się uroczysta procesja wokół świątyni podczas której modlono się przy grobie byłych duchownych tejże parafii. Jego Eminencja Metropolita Sawa poświęcił również krzyż ustawiony w pamięć bieżeńców. Licznie przybyli do puchlańskiej parafii pielgrzymi mogli również  obejrzeć postępy prac remontowych wnętrza cerkwi.

GALERIA ZDJĘĆ

Na podstawie serwisu orthodox.pl
Tekst i zdjęcia - Łukasz Troc