W dniach od 14 do 16 maja 2014 roku w Soborze p.w. Świętej Trójcy w Hajnówce odbywały się przesłuchania konkursowe w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Podczas festiwalu swój kunszt artystyczny prezentują chóry krajowe, jak również goście z zagranicy. W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięły 24 chóry w kilku kategoriach.

Sukces chóru Harmoń z Łosinki 

Pierwszego dnia przesłuchań konkursowych przed hajnowską publicznością wspaniale zaprezentował się chór Harmoń z Parafii Prawosławnej p.w. Św. Apostoła Jakuba w Łosince. Dyrygentką i opiekunką chóru jest Maria Paszko. Jury festiwalu doceniło wysoki poziom artystyczny chóru Harmoń i przyznało mu I miejsce w kategorii chórów parafialnych wiejskich. Jest to bardzo duży sukces artstyczny chóru Harmoń, który działa przy parafii w Łosince od 2010 roku, a jego członków łączy przynależność do parafii i ogromna pasja śpiewania.

 Sukces chóru Harmoń z Łosinki

Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu przypadło chórowi Konserwatorium Muzycznego w Kazaniu (Rosja). 17 maja 2014 roku chór Harmoń wystąpił podczas koncertu galowego, który odbył się w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce.

GALERIA ZDJĘĆ

Zdjęcia z portalu internetowego: www.hajnówka.pl