Obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja od wielu już lat mają w Narwi charakter religijno – patriotyczny. Tego dnia Kościół Rzymskokatolicki obchodzi również kościelne Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

223 rocznica Konstytucji 3 Maja 

3 maja 2014 roku w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, celebrowana przez proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej ks. prałata Zbigniewa Niemyjskiego. We wspólnej modlitwie uczestniczyli tego dnia parafianie, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, lokalnych firm, instytucji kulturalnych, oświaty, harcerze oraz dzieci i młodzież z terenu Gminy Narew.

223 rocznica Konstytucji 3 Maja 

Po zakończeniu nabożeństwa odbyła się akademia przygotowana przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Narwi pod kierownictwem Pani Olgi Hewa. Uroczystość pozwoliła zatrzymać się więc na chwilę, aby rozważyć te trzy ważne w historii Polski słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna.

223 rocznica Konstytucji 3 Maja 

Następnie wszyscy zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym zasadzenie Dębu Papieskiego, który znajduje się przy kościele w Narwi.

223 rocznica Konstytucji 3 Maja 

Na zakończenie podziękowania wszystkim przybyłym złożyli Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz, Przewodnicząca Rady Gminy Narew Ewa Urbanowicz oraz proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. prałat Zbigniew Niemyjski.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury