Rolniku, ważny komunikat – Bezpłatna pomoc doradców w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2024 r.

Doradcy ODR udzielą bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w siedzibie Urzędu Gminy Narew w sali nr 7 w dniu 14.05.2024r. w godz. 8.30-13.30.

 

150856a

DĄB DUNIN
Przybudki gm. Narew
Strażnik Puszczy Białowieskiej
Europejskie Drzewo Roku 2022

 


Szanowni mieszkańcy,

wypełniając obowiązek wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. art. 3 ust. 3 pkt 1-2 (t. j. Dz. U. z 2023 r, poz.1469 ze zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych („szamb”), ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich aktualizacji.

Aktualizacja prowadzonych ewidencji dokonywana będzie na podstawie zgłoszenia właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której zlokalizowany jest zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Narew zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców będących właścicielami lub użytkownikami nieruchomości, które nie są podłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej o wypełnienie zgłoszenia dotyczącego posiadanego zbiornika bezodpływowego „szamba” lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

ZGŁOSZENIA NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 31 marca 2024r

Zgłoszenia należy dokonać w następujący sposób:

  • bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Narwi, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew.  Referat Gospodarki Komunalnej, pok.14
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem Skrytki ePUAP  opatrzony podpisem kwalifikowanym;
  • drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew

Druki można pobrać:

Formularz zgłoszenia

Dziękujemy za współpracę!

 


NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA 


O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

W dniu 11 listopada 2012 roku odbyły się w Narwi obchody 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorem tegorocznych uroczystości był Narwiański Ośrodek Kultury wraz z Parafią Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława BiM w Narwi.

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, która celebrowana była w kościele w Narwi. Nabożeństwu przewodniczył ks. prałat Zbigniew Niemyjski – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi. Podczas mszy modlono się również w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Narwi, która w tym roku obchodzi 85-lecie swego istnienia.

Obchody Święta Niepodległości

W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Sejmiku Województwa Podlaskiego, Powiatu Hajnowskiego, Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, Placówki Straży Granicznej w Narewce, Aresztu Śledczego w Hajnówce, Banku Spółdzielczego w Narwi, a także władze samorządowe Gminy Narew, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, nauczyciele, harcerze oraz mieszkańcy naszej gminy.

Obchody Święta Niepodległości

Po Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni udali się pod pomnik poległego za ojczyznę żołnierza, który znajduje się przy kościele w Narwi. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego i krótkiej modlitwie głos zabrali Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz oraz Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Mikołaj Janowski. Następnie przedstawiciele poszczególnych instytucji oraz harcerze złożyli przy pomniku kwiaty oraz zapalili znicze.

Obchody Święta Niepodległości

Przybyli na uroczystość goście złożyli również kwiaty przy pomniku Powstańców Powstania Styczniowego, który znajduje się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi. Wartę honorową przy obu pomnikach pełnili harcerze ze szkoły w Narwi.

Obchody Święta Niepodległości

Druga część obchodów 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyła się w Narwiańskim Ośrodku Kultury. Przybyłych do domu kultury gości powitała Dyrektor NOK Agata Smoktunowicz. Zebrani mogli obejrzeć historyczną akademię w wykonaniu dzieci i młodzieży z Gminy Narew.

Obchody Święta Niepodległości

Jako pierwsi wystąpili uczniowie Gimnazjum w Narwi, prezentując interesujący montaż słowno – muzyczny poświęcony historii rozbiorów, zaborów, powstań oraz odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uczniów przygotowała do występu Pani Olga Hewa, zaś akompaniowała im Pani Ewa Alimowska.

Obchody Święta Niepodległości

W dalszej części uroczystości wystąpiły zespoły wokalne działające przy Narwiańskim Ośrodku Kultury. Pieśni patriotyczne nawiązujące do okresu niewoli i odzyskania niepodległości zaprezentowały zebranym zespoły Domisolki oraz Świt. Oba zespoły pracują pod kierownictwem Pani Marii Bubka.

Obchody Święta Niepodległości

Podczas akademii gościnnie wystąpił Pan Marek Skomorowski, który wspólnie z publicznością zaśpiewał kilka znanych, patriotycznych utworów.

Obchody Święta Niepodległości

Na zakończenie głos zabrali Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Narew Ewa Urbanowicz. Podziękowali oni występującej młodzieży i ich nauczycielom za wspaniały występ oraz godne uczczenie 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

GALERIA ZDJĘĆ