Narwiański Ośrodek Kultury organizuje w Gminie wiele różnych imprez kulturalnych i sportowych, z których jako najważniejsze należy wymienić:

  • Dni Narwi.
  • Dożynki Gminne.
  • Ekumeniczne spotkania przedwigilijne i kolędnicze.
  • Cykl spotkań kulturalnych "Żywie jaszcze tradycja"
  • Mistrzostwa Gminy Narew w różnych konkurencjach sportowych (biegi przełajowe, szachy, warcaby, tenis stołowy, piłka nożna, piłka siatkowa).
Sztandarową imprezą Gminy są oczywiści organizowane Dni Narwi, które przyciągają rok rocznie ponad 1000 uczestników. Podczas Dni Narwi odbywają się koncerty zespołów polskich, białoruskich, ukraińskich, czy cygańskich. Ponadto rozgrywane są różnego rodzaju zawody sportowe oraz zawody pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Od kilku lat miejscem, gdzie odbywają się Dni Narwi jest amfiteatr położony obok stadionu sportowego w Narwi. Dni Narwi odbywają się na przełomie czerwca i lipca.

Dni Narwi

Dni Narwi:  2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014

Dni Narwi 

We wrześniu Narwiański Ośrodek Kultury organizuje uroczyste Dożynki Gminne. Podczas obchodów święta plonów odbywa się tradycyjny korowód z wieńcami dożynkowymi, władze samorządowe przekazują podziękowania najprężniej działającym rolnikom Gminy Narew, a na scenie prezentują się lokalne zespoły artystyczne.

Dożynki Gminne

Dożynki Gminne:  2007    2009    2010    2011    2012   2013

Interesującą imprezą organizowaną w poprzednich latach przez Parafię Rzymskokatolicką w Narwi  oraz NOK był ekumeniczny koncert muzyki chrześcijańskiej odbywający się w kościele w Narwi. Na koncert zapraszane były znane podlaskie chóry, które wykonują pieśni chrześcijańskie różnych kościołów tj. pieśni prawosławne, rzymskokatolickie, kościoła baptystów. Koncert muzyki chrześcijańskiej dostarczał co roku przybyłym słuchaczom wielu duchowych wrażeń i emocji. Koncert odbywał się zwykle na przełomie kwietnia i maja.

Koncert Pieśni Chrześcijańskiej

Ekumeniczny koncert pieśni chrześcijańskiej: 2005   2006   2007

W styczniu 2008 roku zainaugurowany został cykl spotkań z kulturą i tradycją ludową pod hasłem "Żywie jaszcze tradycja". Pierwsze spotkanie odbyło się w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej w Krzywcu i było poświęcone tradycjom noworocznym. Spotkanie kolejne odbyło się w Tyniewiczach Dużych przybliżając zebranym tradycje Świąt Wielkanocnych. W Trześciance natomiast zostały zaprezentowane obrzędy związane z dożynkami i wykopkami.

Wieczornica w Krzywcu

Wieczornice z cyklu "Żywie jaszcze tradycja":

Wieczornica w Tyniewiczach Dużych

Na zakończenie roku Narwiański Ośrodek Kultury organizuje ekumeniczne spotkanie przedwigilijne, w trakcie którego młodzież przedstawia jasełka bożonarodzeniowe oraz śpiewa kolędy. W spotkaniu rok rocznie uczestniczą władze Gminy Narew, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, duchowni z parafii w naszej gminie oraz mieszkańcy.

Spotkanie przedwigilijne

Spotkania przedwigilijne: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014

W zarządzie Narwiańskiego Ośrodka Kultury jest Zajazd „Pod Akacją”, który stanowi główną bazę noclegową gminy. Posiada on 32 miejsca noclegowe dostępne dla turystów i gości przez cały rok. Dzięki tej działalności NOK pozyskuje dodatkowe środki na organizowanie imprez kulturalnych w Gminie Narew.