Wydarzenia kulturalne NOK 2013

Spotkanie przedwigilijne w Narwi20 grudnia 2013 roku odbyło się w Narwi przedświąteczne spotkanie przedwigilijne dla mieszkańców naszej gminy, a uroczystość została przygotowana przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Wyróżnienie dla Teatru CarminaW dniach 7 i 8 grudnia 2013 roku odbył się finałowy etap Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej Białystok 2013, w którym uczestniczył Teatr Carmina z Narwi.

Koncert w ośrodku kultury30 listopada 2013 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury mogliśmy wysłuchać piosenek w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki „Carmina” z Narwi.

Spektakl pt. Ja j u poli verboju rosła16 listopada 2013 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl pt. "Ja j u poli verboju rosła" inspirowany tradycyjną kulturą Białorusinów Podlasia.

Obchody Święta Niepodległości11 listopada 2013 roku odbyły się w naszej gminie uroczyste obchody 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Białoruski obrzęd na scenie10 listopada 2013 roku w ramach XX Prezentacje Zespołów Obrzędowych „Białoruski obrzęd na scenie” wystapił zespół Podlaszanki z Gorodziska.

Spotkanie z poezją śpiewaną10 listopada 2013 roku w Kuźnicy Białostockiej  odbyły się Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „Kuźnia 2013”. W gronie wyróżnionych znalazł się Teatr Poezji i Piosenki „Carmina” z NOK.

Akcja sprzątania cmentarzaW dniu 4 października 2013 roku odbyło się sprzątanie starego cmentarza żydowskiego w Narwi. Inicjatorem akcji był Narwiański Ośrodek Kultury.

Dożynki GminneW dniu 1 września 2013 roku odbyły się w Narwi Dożynki Gminne, jedno z największych świąt ludzi pracujących w gospodarstwach rolnych oraz w otoczeniu rolnictwa.

XIV Dni Narwi20 lipca 2013 roku Gmina Narew po raz kolejny obchodziła swoje święto – XIV Dni Narwi. Na uroczystość serdecznie zapraszali Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz i Prezes firmy Pronar Sergiusz Martyniuk.

Wakacyjne warsztaty artystyczneW miesiącu lipcu 2013 w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty artystyczne, w których uczestniczyło około 50 osób.

Zażynki w Gminie Narew13 lipca 2013 roku we wsi Soce w Gminie Narew w ramach Podlasko-Poleskich Spotkań Żniwnych pod hasłem „Oleń po boru chodit” kolejny raz zostały zorganizowane Zażynki.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza2 lipca 2013 roku odbyła się wycieczka do Jurajskiego Parku Dinozaurów (Muzeum Dziejów Ziemi) oraz do Skansenu Białostockiego Muzeum Wsi.

Spektakl pt. Zielony DzbanDnia 29 czerwca 2013 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury mogliśmy oglądać spektakl pt. „Zielony Dzban” w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki „Carmina” z Narwi.

Sukces Teatru Carmina z Narwi20 maja 2013 roku nasz Teatr Carmina wziął udział w XX Powiatowym Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych MELPOMENA 2013, który odbywa się w Juchnowcu Kościelnym.

Spektakl pt. Zaczarowane drewno18 maja 2013 roku świetlica Narwiańskiego Ośrodka Kultury należała do nowo powstałego Teatru Carmina, który pracuje pod kierownictwem artystycznym Pani Ewy Alimowskiej.

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków17 maja 2013 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego przedszkolaków „O złotą różdżkę dobrej wróżki”.

Festyn białoruski w WaśkachDnia 12 maja 2013 roku odbył się w Waśkach białoruski festyn z cyklu „I tut żywuć ludzi”, połączony z otwarciem świetlicy wiejskiej w Waśkach.

Śpiewanie ohulek nad Narwią11 maja 2013 roku w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Podlasko – Poleskiego Kultury Tradycyjnej „Tam po majowoj rosi” gościliśmy w naszej gminie ciekawe zespoły folklorystyczne.

podlaszankiW cyklu „Muzyczna Scena Tradycji” Drugiego Programu Polskiego Radia odbył się koncert pieśni wiosennego przesilenia, w którym wystąpiły śpiewaczki z zespołu Podlaszanki z Gorodziska.