W ramach podsumowania całorocznej pracy dzieci i młodzieży w Świetlicy Środowiskowej „Promyk” oraz kół zainteresowań działających w Narwiańskim Ośrodku Kultury, w dniu 2 lipca 2013 roku odbyła się wycieczka krajoznawczo – turystyczna do Jurajskiego Parku Dinozaurów (Muzeum Dziejów Ziemi) oraz Skansenu Białostockiego Muzeum Wsi. W wyjeździe uczestniczyło ponad 35 osób.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza 

Uczestnicy zwiedzili Jurajski Park Dinozaurów, w którym dzieci mogły zapoznać się nie tylko z wyglądem ale i również z historią dinozaurów. Dzięki eksponatom można było przenieść się na chwilę w czasie o wiele milionów lat wstecz, przeżyć niesamowitą przygodę i wzbogacić swoją wiedzę stając oko w oko z wielkimi prehistorycznymi gadami.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza 

Spacer piękną alejką gdzie witały nas dinozaury i tablice informacyjne trwał krótko, ale dostarczył mnóstwo wrażeń. Można było przytulić się do jednego z największy z tutejszych dinozaurów – diplodoka i zrobić zdjęcie w paszczy tyranozaura.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza 

Po zapoznaniu się z mieszkańcami parku dzieci odpoczywały w zacisznym miejscu przy fontannie, wsłuchując się w szum wody. Skorzystały również z innych atrakcji jakie oferował park. Dzieci mogły sprawdzić swoje siły na przygotowanym specjalnie dla nich placu zabaw. Do wyboru były zjeżdżalnie, karuzele park linowy oraz tor kartingowy.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do położonego nieopodal Skansenu Białostockiego Muzeum Wsi. Dzięki temu miejscu można było zobaczyć, jak mieszkali i żyli nasi przodkowie, zwiedzać i podziwiać wiejskie chałupy, stodoły, wiatraki, spichlerze oraz drewniany dwór.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza 

W budynkach Muzeum dzieci zapoznały się z tradycyjnym wyposażeniem wnętrz oraz obejrzały kilka wystaw poświęconych m.in. dawnym narzędziom rolniczym, pojazdom wiejskim, osadnictwu w dolinach rzek, zdobnictwu architektury drewnianej, garncarstwu i pszczelarstwu.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału i zdjęcia:
Narwiański Ośrodek Kultury