Rolniku, ważny komunikat – Bezpłatna pomoc doradców w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2024 r.

Doradcy ODR udzielą bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w siedzibie Urzędu Gminy Narew w sali nr 7 w dniu 14.05.2024r. w godz. 8.30-13.30.

 

150856a

DĄB DUNIN
Przybudki gm. Narew
Strażnik Puszczy Białowieskiej
Europejskie Drzewo Roku 2022

 


Szanowni mieszkańcy,

wypełniając obowiązek wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. art. 3 ust. 3 pkt 1-2 (t. j. Dz. U. z 2023 r, poz.1469 ze zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych („szamb”), ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich aktualizacji.

Aktualizacja prowadzonych ewidencji dokonywana będzie na podstawie zgłoszenia właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której zlokalizowany jest zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Narew zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców będących właścicielami lub użytkownikami nieruchomości, które nie są podłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej o wypełnienie zgłoszenia dotyczącego posiadanego zbiornika bezodpływowego „szamba” lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

ZGŁOSZENIA NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 31 marca 2024r

Zgłoszenia należy dokonać w następujący sposób:

  • bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Narwi, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew.  Referat Gospodarki Komunalnej, pok.14
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem Skrytki ePUAP  opatrzony podpisem kwalifikowanym;
  • drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew

Druki można pobrać:

Formularz zgłoszenia

Dziękujemy za współpracę!

 


NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA 


O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Podlaskie Centrum od stycznia 2014 roku zaprasza do udziału w projekcie „Niewykluczeni bo aktywni 50+”. Projekt adresowany jest do 50 osób zamieszkujących teren województwa podlaskiego, niezatrudnionych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, min. z powodu ubóstwa, bezrobocia, niepełnosprawności czy przemocy w rodzinie, w szczególności zamieszkujących powiaty: białostocki, kolneński i hajnowski.

W projekcie mogą wziąć udział osoby niezatrudnione, zatrudnione*, w wieku powyżej 50 roku życia, zagrożone wykluczeniem społecznym z co najmniej jednego powodu spośród wskazanych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2004 r. Nr 64 poz. 593 z póź. zm), m.in. z powodu ubóstwa, bezrobocia, niepełnosprawności, przemocy w rodzinie zamieszkujących wyłącznie teren woj. podlaskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

(*do wsparcia kwalifikują się jedynie te osoby zatrudnione, których dochód nie jest wyższy niż dwukrotność kryteriów dochodowych, o których mowa w art. 8 ustawy o pomocy społecznej.)

W ramach projektu oferowana jest kompleksowa pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Oferta projektowa zawiera:

1. 120-godzinne szkolenia umożliwiające nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji i kompetencji zawodowych uczestników projektu w następującym zakresie:

  • Opiekun osoby starszej z modułem masażu;
  • Sprzątaczka biurowa z modułem obsługa maszyn sprzątających;
  • Sprzedawca w branży spożywczej z modułem obsługa kasy fiskalnej;
  • Pracownik ochrony fizycznej I stopnia;
  • Spawacz metodą MAG;
  • Monter ociepleń budynków z modułem montaż rusztowań.

2. Poradnictwo psychologiczne, psychospołeczne, zawodowe, prowadzące do integracji społecznej i zawodowej, rozwoju umiejętności i kompetencji społecznych, niezbędnych na rynku pracy.

3. Płatne 4-miesięczne staże zawodowe u pracodawców.

4. Pomoc pośrednika pracy w znalezieniu zatrudnienia (20% uczestników projektu podejmie zatrudnienie w wyniku realizacji projektu).

W ramach szkoleń wypłacany będzie dodatek szkoleniowy dla każdego uczestnika.

Dodatkowo uczestnikom projektu oferowana jest ciągła pomoc motywacyjno-psychologiczna ukierunkowana na zmianę ich postawy z biernej na czynną nie tylko na rynku pracy, ale w codziennym życiu.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE...

Opracowanie:
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej - Podlaskie Centrum