Wydarzenia kulturalne NOK 2009

Spotkanie przedwigilijne w Narwi18 grudnia 2009 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyło się uroczyste Spotkanie Przedwigilijne przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Miejsca pamięci Gminy NarewW ramach projektu pt. "Pamietamy - śladami historii Gminy Narew" realizowanego przez Narwiański Ośrodek Kultury powstała nowa strona internetowa opisująca miejsca pamięci naszej gminy.

Nabożeństwo przy pomniku w Waśkach12 listopada 2009 roku w ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej gminie, odbyło się nabożeństwo żałobne w intencji pomordowanych mieszkańców Gminy Narew w lesie za Waśkami.

Święto Odzyskania Niepodległości11 listopada 2009 roku odbyły się w Narwi obchody 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości zostały przygotowane przez Narwiański Ośrodek Kultury oraz Parafię Rzymskokatolicką w Narwi.

Wieczornica z okazji Dnia Nauczyciela15 października 2009 roku Narwiański Ośrodek Kultury zorganizował wieczornicę pt. „Dla Was uśmiech i piosenka”, poświęconą Dniu Edukacji Narodowej.

Dożynki GminneW dniu 13 września 2009 roku odbyły się w Narwi uroczyste obchody święta plonów – Dożynki Gminne, zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi przy współpracy Parafii Rzymskokatolickiej i Parafii Prawosławnej w Narwi.

Wieczór muzyczny w Krzywcu12 września 2009 roku w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej „Światłość” w Krzywcu odbył się wieczór muzyczny z udziałem gości z Republiki Białoruś.

Wystawa pt. Podlasie nieznaneNarwiański Ośrodek Kultury  zaprasza do odwiedzania wystawy fotograficznej pt. „Podlasie nieznane”, którą można obejrzeć w siedzibie NOK.

Plener malarski w NarwiW dniach od 3 do 12 lipca 2009 roku odbywał się w Narwiańskim Ośrodku Kultury Plener Malarski, którego uczestnikami byli artyści z całej Polski.

X Dni NarwiW dniach 13 i 14 czerwca 2009 roku odbyły się jubileuszowe X Dni Narwi.

Dzień Matki w ośrodku kulturyW dniu 27 maja 2009 w świetlicy Narwiańskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość z okazji święta wszystkich mam pod hasłem "Moja Mama, mój Tata".

Wieczornica pt. Wiasielnyje Abrady15 maja 2009 roku odbyła się w Narwi wieczornica pt. „Wiasielnyje Abrady”, która została przygotowana w ramach cyklu „Żywie jaszcze tradycja”.

Warsztaty obrzędów weselnychW ramach projektu "Żywie jaszcze tradycja" w dniach od 12 do 15 maja 2009 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbywały się warsztaty teatralne i kulinarne dla dzieci i młodzieży, związane z obrzędami wesela.

Obchody 3 Maja i Dnia Strażaka3 maja 2009 roku w Narwi odbyły się uroczystości poświęcone 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z obchodami Dnia Strażaka.

Gminny konkurs recytatorski8 kwietnia 2009 roku, odbyły się gminne eliminacje do XXII Małego Konkursu Recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki…". Do konkursu przystąpiło 24 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Narwi.

Turniej piłki siatkowej w NarwiW dniu 4 kwietnia 2009 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Narwiańskiego Ośrodka Kultury.

Maslenica w Janowie27 lutego 2009 roku w świetlicy wiejskiej w Janowie odbyła się wieczornica pod hasłem "MASLENICA", zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Walentynkowe karaokeW dniu 14 lutego 2009 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury w Narwi odbyło się pierwsze w tym roku karaoke - KARAOKE WALENTYNKOWE.

Wieczornica pt. Chryścinnyje Abrady6 lutego 2009 roku w świetlicy wiejskiej w Łosince odbyła się pierwsza w tym roku wieczornica w ramach cyklu "Żywie jaszcze tradycja" poświęcona była obrzędom chrzcin na podlaskiej wsi.

Warsztaty obrzędu chrzcinW ramach projektu "Żywie jaszcze tradycja" w dniach od 3 do 5 lutego 2009 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbywały się warsztaty teatralne i kulinarne dla dzieci i młodzieży, poświęcone obrzędowi chrzcin.