W dniu 4 kwietnia 2009 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Narwiańskiego Ośrodka Kultury. W turnieju wzięło udział 7 zespołów, które rozegrały ten turniej systemem pucharowym do dwóch wygranych setów. Sędzią głównym turnieju był Piotr Oniszczuk.

Turniej piłki siatkowej w Narwi 

W pierwszej rundzie rozegrano trzy mecze, zaś jedna z drużyn miała w tej rundzie wolny los. Wyniki pierwszej rundy turnieju przedstawiają się następująco:

Team Bielsk Podlaski – Malinowy Chruśniak Hajnówka 0-2 (21:25, 25:27)
Sparta Tyniewicze – Narew/Białowieża 0-2 (09:25, 11:25)
Zip Skład Michałowo – Bianconeri Narew/Białystok 2-1 (23:25, 25:18, 15:10)

Turniej piłki siatkowej w Narwi 

Po rozegraniu pierwszych meczy zawodnicy mogli udać się na przygotowany dla nich poczęstunek, po zakończeniu którego odbyły się mecze półfinałowe. Wyniki półfinałów:

Truskaweczki Hajnówka – Malinowy Chruśniak Hajnówka 2-0 (25:17, 25:20)
Narew/Białowieża – Zip Skład Michałowo 0-2 (19:25, 17:25)

W meczu o III miejsce spotkały się zespoły Malinowy Chruśniak Hajnówka oraz Narew/Białowieża. Po bardzo zaciętym meczu 2-0 zwyciężyli goście z Hajnówki w setach 25:23 oraz 25:22.

Turniej piłki siatkowej w Narwi 

Na zakończenie rozegrany został mecz finałowy, w który zmierzyły się ze sobą drużyny Truskaweczki Hajnówka oraz Zip Skład Michałowo. W pierwszym secie od początku wyraźną przewagę mieli zawodnicy z Hajnówki, którzy wygrali go ostatecznie 25-15. Drugi set miał już nieco bardziej wyrównany przebieg przy prowadzeniu Hajnówki. Jednak w końcówce seta zawodnikom z Michałowa udało się dogonić swoich rywali i zwyciężyć ostatecznie 25:23. W tiebreku gra była również wyrównana, jednak to drużyna z Hajnówki zachowała więcej sił w końcówce wygrywając ostatecznie trzeciego seta 15:13 i cały mecz finałowy w stosunku 2-1.

 Turniej piłki siatkowej w Narwi

Po zakończeniu emocji sportowych głos zabrała dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Tamara Juszkiewicz, którapodziękowała drużynom za przybycie do Narwi oraz wspaniałe emocje sportowe.

Turniej piłki siatkowej w Narwi 

Następnie dokonano wręczenia pamiątkowych dyplomów, medali dla zawodników trzech najlepszych zespołów oraz pucharu dla drużyny Truskaweczki Hajnówka – zwycięzcy turnieju o Puchar Dyrektora Narwiańskiego Ośrodka Kultury. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju (MVP) został wybrany siatkarz drużyny Malinowy Chruśniak Hajnówka - Radosław Dmitruk.

Klasyfikacja końcowa turnieju o Puchar Dyrektora Narwiańskiego Ośrodka Kultury:

1.    Truskaweczki Hajnówka
2.    Zip Skład Michałowo
3.    Malinowy Chruśniak Hajnówka
4.    Narew/Białowieża
5-7. Team Bielsk Podlaski, Sparta Tyniewicze, Bianconeri Narew/Białystok

 
Turniej piłki siatkowej w Narwi 

Należy podkreślić, iż tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, co podkreślało wielu zawodników. Narwiański Ośrodek Kultury pragnie przekazać gorące podziękowania za organizację zawodów dla dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi, zaangażowanym pracownikom szkoły oraz urzędu gminy, a także dla pana Piotra Oniszczuka i pani Anny Simończuk.

Kolejny turniej siatkarski w Narwi planowany jest w czerwcu podczas Dni Narwi. Serdecznie zapraszamy.
 
Turniej piłki siatkowej w Narwi 

GALERIA ZDJĘĆ