12 września 2009 roku w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej „Światłość” w Krzywcu odbył się wieczór muzyczny z udziałem gości z Republiki Białoruś, który został zorganizowany przez Narwiański Ośrodek Kultury. Imprezę otworzyli tradycyjnie Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz.

 Wieczór muzyczny w Krzywcu

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Aleksandr Sołoniewicz – Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Rejonu Brzeskiego oraz Przewodniczący Czernińskiego Wiejskiego Komitetu Wykonawczego Rejonu Brzeskiego Siergiej Sawczuk. Po uroczystym przywitaniu gości przed publicznością wystąpił folklorystyczny zespół ludowy CZERNICZANKI z Gminy Czerni na Białorusi, z którą Gmina Narew podpisała w 2009 roku porozumienie o wzajemnej współpracy, a także białoruski młodzieżowy duet wokalny.

Wieczór muzyczny w Krzywcu

W drugiej części wieczoru zaprezentował się rodzimy zespół NARVA, działający prężnie przy Narwiańskim Ośrodku Kultury.

Wieczór muzyczny w Krzywcu

Na zakończenie wieczoru odbyło się wspólne ognisko, przy którym nie zabrakło pieczonych kiełbasek oraz wielu zaśpiewanych wspólnie piosenek.

GALERIA ZDJĘĆ