W ramach projektu "Żywie jaszcze tradycja" w dniach od 3 do 5 lutego 2009 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbywały się warsztaty teatralne i kulinarne dla dzieci i młodzieży, poświęcone obrzędowi chrzcin.

Warsztaty obrzędu chrzcin 

W warsztatach brały udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Narwi. Pod czujnym okiem pani Niny Abramiuk uczestnicy warsztatów przygotowywali scenki obrzędowe związane z chrzcinami na podlaskiej wsi.

Warsztaty obrzędu chrzcin 

Podczas warsztatów kulinarnych, które poprowadziła pani Maria Leszczyńska, młodzież mogła się także nauczyć jak samodzielnie przygotowywać wspaniałe regionalne przysmaki.

Warsztaty obrzędu chrzcin 

Przygotowane scenki obrzędowe oraz potrawy regionalne zostały zaprezentowane podczas uroczystej wieczornicy, która odbyła się 6 lutego 2009 roku w Łosince.

WIECZORNICA W ŁOSINCE

herb podlaskie Projekt "Żywie jaszcze tradycja" realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego