Podlaski Szlak Kulturowy „Drzewo i Sacrum” został stworzony z myślą o ukazaniu piękna drewnianej architektury oraz najciekawszych i najbardziej wartościowych turystycznie miejsc znajdujących się w powiatach bielskim i hajnowskim. Szlak ukazuje również mieszkańców nadnarwiańskich wsi, z których wielu to barwne postacie tego regionu.

Na terenie Gminy Narew Podlaski Szlak Kulturowy „Drzewo i Sacrum” przebiega przez następujące miejscowości: Puchły, Trześcianka, Narew, Łosinka. Ważnym punktem na szlaku jest też miejscowość Skaryszewo, gdzie znajduje się Regionalna Izba Białoruska. Szlak został stworzony w ramach projektu zrealizowanego przez Związek Młodzieży Białoruskiej przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

 

herb podlaskie
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego