Narew to dawne miasto królewskie położone nad malowniczą rzeką Narew, założone na prawie chełmińskim w 1514 roku. Obecnie Narew nie posiada praw miejskich - utraciła je w 1934 roku w wyniku upadku gospodarczego miasta w XIX wieku. Miejscowość zamieszkuje około 1500 mieszkańców.
Narew to główna miejscowość i siedziba władz samorządowych naszej gminy, w Narwi swoją siedzibę mają następujące instytucje:
- Urząd Gminy
- Zespół Szkolno-Przedszkolny
- Narwiański Ośrodek Kultury
- Gminna Biblioteka Publiczna
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
- Gminny Ośrodek Zdrowia
- Bank Spółdzielczy
Parafia Prawosławna oraz Parafia Rzymskokatolicka w Narwi
Oprócz wspaniałej przyrody otaczającej miejscowość, w Narwi można zobaczyć zabytkowe świątynie. Niedaleko rzeki Narew na wzgórzu znajduje się zabytkowy, barokowy kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Stanisława Biskupa.
W centrum Narwi natomiast usytuowana jest parafialna, XIX-wieczna cerkiew pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, której wnętrze odbudowano po tragicznym pożarze jaki miał miejsce w 1991 roku. Na cmentarzu prawosławnym znajduje się murowana kapliczka pw. Matki Bożej Kazańskiej, natomiast na starym cmentarzu żydowskim zachowało się około 50 macew. Cmentarz rzymskokatolicki zlokalizowany jest na obrzeżach Narwi.
W Narwi swoją siedzibę ma wiele podmiotów gospodarczych gminy, w tym jedna z największych firm w regionie północno-wschodnim - zakłady PRONAR Spółka z o.o. produkujące nowoczesne ciągniki rolnicze od maleńkich do największych, przyczepy, maszyny rolnicze oraz sprzęt komunalny. Prężnie rozwijająca się firma NARMET produkująca kotły centralnego ogrzewania zasilane biomasą pochodzącą z odpadów drzewnych.
Mapa miejscowości Narew
GALERIA ZDJĘĆ