W dniach 18 i 19 listopada 2006 roku chór Ramonka parafii prawosławnej pw. Św. Apostoła Jakuba w Łosince, działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, wystąpił z koncertami w trzech dużych miastach: w Warszawie, w Łowiczu oraz w Łodzi.

Pierwszy dzień Ramonka rozpoczęła występem w Prawosławnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Koncerty RamonkiKoncerty Ramonki 

Następnie chór udał się do Łowicza, gdzie wystąpił z koncertem w Łowickim Ośrodku Kultury.

Koncerty RamonkiKoncerty Ramonki 

Drugi dzień wyjazdu (niedziela) rozpoczęła Liturgia Święta celebrowana w Katedralnym Soborze pw. Św. Aleksandra Newskiego w Łodzi, w której chór Ramonka czynnie uczestniczył. Po liturgii chórzyści odwiedzili jeszcze jedną łódzką parafię - cerkiew pw. Św. Olgi.

Koncerty RamonkiKoncerty Ramonki 

Na zakończenie swojego pobytu w Łodzi chór Ramonka wystąpił z koncertem w Łódzkim Domu Kultury, podczas odbywającego się tam IX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego "Cantio Lodziensis".

Koncerty RamonkiKoncerty Ramonki
lodz lowicz 09Koncerty Ramonki

Więcej zdjęć można znaleźć na stronie internetowej chóru Ramonka
www.ramonka.narew.gmina.pl