27 listopada 2010 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury w Narwi odbył się nostalgiczny wieczór z pięknymi piosenkami krakowskiego kabaretu „Piwnica pod Baranami”. Recital piosenek, wykonywanych min. przez Ewę Demarczyk, Annę Szałapak czy Jacka Wójcickiego, zaprezentował publiczności Teatr Pozytyw z Narwi pod kierownictwem Ewy Alimowskiej.

Recital piosenek "Piwnicy pod Baranami" 

„Piwnica pod Baranami” to najdziwniejszy i najwspanialszy kabaret świata, jak twierdzą jego bywalcy i przyjaciele. Kabaret działa nieprzerwanie od 1956 roku. Stanowi on swoistą plejadę wykonawców, wspaniałych kompozytorów, tekściarzy i scenografów oraz tworzy jedyny i niepowtarzalny nastrój. Kabaret rozpoczął swoje wieczory poetyckie i muzyczne w czerwcu roku 1956 w Krakowie, z siedzibą we wspaniałej, kamiennej piwnicy Pałacu Pod Baranami. „Piwnica pod Baranami” została założona przez grupę młodych, niekonformistycznych ludzi, min. Piotra Skrzyneckiego, Jerzego Chromego i Krzysztofa Pendereckiego.

Recital piosenek "Piwnicy pod Baranami" 

Podczas występu Teatru Pozytyw publiczność mogła nie tylko usłyszeć wiele wspaniałych piosenek w wykonywanych przez młodych artystów, lecz również dzięki równolegle wyświetlanie prezentacji multimedialnej, poznać nieco historię „Piwnicy pod Baranami”. Na zakończenie podziękowania za wspaniały występ przekazała dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Tamara Juszkiewicz.

GALERIA ZDJĘĆ