22 listopada 2010 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury w Narwi odbył się koncert rosyjskiego, kameralnego, męskiego zespołu wokalnego „Sretenie”. Uroczystość została zorganizowana przy współpracy NOK z Rosyjskim Stowarzyszeniem Kulturalno – Oświatowym w ramach Dni Kultury Rosyjskiej Białystok 2010. Wśród zaproszonych gości obecna była min. Prezes RSKO w Polsce Pani Halina Romańczuk oraz Sekretarz RSKO w Polsce Andrzej Romańczuk.

Koncert rosyjskiego zespołu Sretenie

Przed występem zespołu z Rosji przed publicznością zaprezentowały się dwie grupy wokalne (młodsza i starsza), które działają przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Marii Bubka.

Koncert rosyjskiego zespołu Sretenie

Następnie wystąpili goście z Moskwy – zespół „Sretenie”, którego kierownikiem artystycznym jest Roman Imamutdinow, laureat ogólnorosyjskich konkursów. Zespół jest syntezą różnych głosów, które nadają unikalne brzmienie zarówno klasycznym utworom dla chóru męskiego (muzyka sakralna, pieśni ludowe, ballady, klasyczna muzyka wokalna rosyjskich i zagranicznych kompozytorów) jak i współczesnej muzyce wykonywanej przez zespoły wokalne. Grupa składa się z zawodowych śpiewaków, którzy prowadzą działalność oświatową, biorą udział w koncertach oraz wzbogacają artystycznie nabożeństwa w cerkwi prawosławnej. Szczególną osobliwością zespołu jest to, że każdy z jego uczestników jest regentem i chórmistrzem, solistą, kompozytorem i aranżerem.

Koncert rosyjskiego zespołu Sretenie

Repertuar zespołu „Sretenie” jest obszerny i różnorodny. Składa się on z pieśni patriotycznych, pieśni narodów całego świata, codziennych pieśni religijnych, współczesnych utworów dla zespołów wokalno-chóralnych. Wiele wykonywanych utworów zostało napisanych lub opracowanych przez członków zespołu. Podczas swojego występu w Narwi zespół wykonał kilka utworów cerkiewnych, a także rosyjskie utwory ludowe i chóralne znanych kompozytorów. Jako solista wystąpił Grigorij Grigoriew.

GALERIA ZDJĘĆ