25 maja 2010 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury w Narwi odbył się gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Przybyłe dzieci oraz ich opiekunów gorąco powitała dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz.

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków 

Przed liczną publicznością wystąpiło 15 zdolnych przedszkolaków, którzy pięknie recytowali znane wiersze. Komisja konkursowa w składzie: Alla Siotkowska, Zoja Snarska oraz Irena Charkiewicz wyłoniła laureatów tegorocznego konkursu.

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków 

Laureaci gminnego konkursu recytatorskiego:

I miejsce

 • Julia Iwaniuk-Sawczuk – W ogródku Zosi
 • Julia Szklarzewska – Chory kotek
 • Kornelia Poroc – Kaczka dziwaczka
 • Małgorzata Dżega – O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci
 • Jakub Nazarko – Naprawimy misia

II miejsce 

 • Mateusz Rusiłowicz – Osiołkowi w żłobie dano
 • Maria Urbanowicz – Żyrafa u fotografa
 • Diana Chilimoniuk i Dagmara Niewińska – Obiad dla mamy
 • Kinga Hurcewicz – Idzie niebo

III miejsce 

 • Daria Mikołajczyk – Katar
 • Justyna Grygoruk – Piosenka Misia Uszatka
 • Janusz Bańkowski – Dla mamusi
 • Iza Anchimiuk – Dziś mamusiu Twoje święto
 • Daniel Chichłowski, Maria Urbanowicz i Mateusz Iwaniuk – skecz Pszczoła
 • Kondraciuk Marta – Mam trzy latka

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

 

Po zakończeniu konkursu recytatorskiego dzieciom wręczono również nagrody za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Nagrody w konkursie plastycznym otrzymali:

Martyna Czelejewska, Nikola Seliwoniuk, Diana Chilimoniuk, Norbert Owłasiuk, Justyna Grygoruk, Krzysztof Kotowicz, Janusz Bańkowski, Jakub Nazarko, Martyna Szulińska, Ewa Andrzejczyk, Mateusz Rusiłowicz, Tobiasz Orzechowski, Robert Sosnowski, Mateusz Niewiński, Maciej Iwaniuk, Paweł Iwaniuk, Jakub Kurianowicz, Julia Iwaniuk-Sawczuk, Michał Fiedoruk, Kornelia Poroc.

Wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymali:

Kinga Hurcewicz, Igor Kryszeń, Izabela Stulgis, Weronika Kononiuk, Tomasz Frankowski, Małgorzata Dżega, Daria Mikołajczuk, Julia Szklarzewska, Gabryś Derpeński, Wojciech Stulgis, Michał Łukianiuk. 

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków 

Na zakończenie dyrektor NOK podziękowała występującym dzieciom ich opiekunom oraz komisji oceniającej konkurs. Laureaci I miejsca w konkursie gminnym wezmą udział w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się w Hajnówce.

GALERIA ZDJĘĆ