W dniach 13 i 14 października 2007 roku w parafii prawosławnej pw. Opieki Matki Bożej w Puchłach odbyły się uroczystości Święta Opieki Matki Bożej (POKROWA). Nabożeństwom przewodniczył Jego Eminencja Wielcebłogosławiony SAWA Metropolita Warszawski i całej Polski.

Święto Opieki Matki Bożej w Puchłach 

W sobotę 13 października uroczystości rozpoczęły się około godziny 17.00 nabożeństwem Wsienocznoho Bdnienija - Całonocnego Czuwania. Tego dnia odbył się również akatyst Pokrowy Bożej Matieri, akatyst Św. Mikołaja oraz akatyst za zmarłych.

Święto Opieki Matki Bożej w Puchłach 

14 października - w dniu święta, około godziny 3.00 rozpoczęła się pierwsza Liturgia Święta z poświęceniem wody. Około godziny 10.00 rozpoczęła się główna Liturgia, której przewodniczył Metropolita SAWA. Została ona zakończona procesją wokół świątyni.