W dniu 4 września 2009 roku w Skicie p.w. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach odbyła się Panichida z Akatystem za zmarłych (o upokojenije usoposzych). Nabożeństwo celebrowane było przez ks. Archimandrytę Gabriela w asyście duchownych.
 
Akatyst za zmarłych w Odrynkach
 
Na prośbę wielu przybyłych tego dnia pielgrzymów, po zakończeniu Akatystu odbyło się uroczyste małe poświęcenie wody, którą wierni mogli później zabrać do swoich domów. Tradzczjnie już po zakończeniu nabożeństw, ks. Archimandryta Gabriel zaprosił wszystkich na gorącą zupę i herbatę.
 
 Akatyst za zmarłych w Odrynkach

Przypominamy, iż w dniach 14 i 15 września 2009 roku w Skicie w Odrynkach odbędą się uroczystości związane ze świętem Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich. W dniu 14 września 2009 roku o godzinie 17.00 rozpocznie się nabożeństwo całonocnego czuwania (Wsienocznoje Bdienije). W dniu święta 15 września 2009 roku o godzinie 9.30 nastąpi powitanie Jego Eminencji Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Metropolita przewodniczyć będzie uroczystej Liturgii Świętej, która rozpocznie się o godzinie 10.00. Będzie to pierwsza Boska Liturgia odprawiana w Skicie Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach.

 

Ks. Archimandryta Gabriel serdecznie wszystkich zaprasza na wspólną modlitwę.