W dniach 14-15 września 2010 roku w Skicie p.w. Św. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko – Pieczerskich w Odrynkach odbyły się uroczystości z okazji święta jego patronów. Do Skitu przybyły w tych dniach rzesze pielgrzymów chcących uczcić pamięć Św. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko – Pieczerskich. W tym roku z uwagi na panującą deszczową aurę i wysoki poziom wody na okolicznych łąkach, wszyscy pielgrzymi musieli przejść na Skit kładką o długości 800 metrów, która stanowi obecnie jedyną drogę dostępu do Skitu w Odrynkach.
We wtorek 14 września rozpoczęło się o godzinie 17 nabożeństwo Całonocnego Czuwania (Wienocznoje Bdienije), które celebrowane było przez ks. Archimandrytę Gabriela – opiekuna Skitu w Odrynkach, w asyście przybyłego duchowieństwa.
Po zakończeniu wspólnej modlitwy ojciec Gabriel serdecznie podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w budowę i prace na rzecz Skitu w Odrynkach oraz za wsparcie finansowe. Wspomniał on również o nowych inwestycjach takich jak nowowybudowany dom z celami dla mnichów oraz będąca w budowie cerkiew. Po nabożeństwie pielgrzymi mogli udać się na przygotowany posiłek: zupę oraz herbatę ziołową.
W dniu święta Św. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko – Pieczerskich (15 września) do Skitu przybył J.E. Sawa – Metropolita Warszawski i całej Polski. Dostojnego gościa powitali licznie przybyli wierni, duchowni (w tym z Grecji i z Ukrainy) oraz władze samorządowe w osobach Starosty Powiatu Hajnowskiego Włodzimierza Pietroczuka, Przewodniczącego Rady Gminy Narew Eugeniusza Dudzicz oraz Wójta Gminy Narew Jakuba Sadowskiego.
Zaraz po przybyciu Metropolita Sawa w asyście duchowieństwa dokonał aktu wyświęcenia nowowybudowanego domu z celami dla mnichów.
Metropolita przewodniczył uroczystej Boskiej Liturgii, która została odprawiona tego dnia w Skicie w Odrynkach. W swoim kazaniu nawiązał on do życia Św. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko – Pieczerskich oraz podziękował za przybycie licznie przybyłym wiernym, pomimo niesprzyjającej pogody.
Uroczystości w Odrynkach zakończył molebien do świętych Antoniego i Teodozjusza. Przełożony Skitu ojciec Gabriel przekazał Metropolicie zdjęcie lotnicze skitu i otaczających go terenów, a także egzemplarz euchologionu (trebnika) św. Piotra Mohyły (XVII wiek). Po zakończeniu nabożeństw zebrani mogli skosztować świątecznej zupy oraz herbaty ziołowej.