Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi realizując projekt pt. "BYŁO - NIE MINĘŁO..." - CZYLI JAK ZAINTERESOWAĆ MŁODZIEŻ KULTURĄ I SZTUKĄ LUDOWĄ zorganizowała w dniu 26 lipca 2007 roku wyjazd do Narewki i Lewkowa na warsztaty wyrobów z gliny.

Warsztaty wyrobów z gliny 

Najpierw młodzi adepci sztuki lepienia z gliny dali się do Narewki obejrzeć niedawno otwartą Galerię im. Tamary Sołoniewicz, gdzie mogli zobaczyć jak niegdyś wyglądał wiejski dom, a także podziwiać zgromadzone tam eksponaty.

 Warsztaty wyrobów z gliny

Młodzież odwiedziła też Gminną Bibliotekę Publiczną w Narewce, a także stary cmentarz żydowski KIRKUT.

Warsztaty wyrobów z gliny 

Następnie uczniowie udali się do Lewkowa, gdzie najpierw zwiedzili zakłady cegielnicze, a następnie wszyscy dali się do świetlicy uczyć się trudnej sztuki lepienia z gliny. Wszystkie prace wykonane przez młodzież zostaną zaprezentowane na wystawie podsumowującej cały cykl warsztatów.

logo dzialaj lokalnielogo euroregion puszcza bialowieska 

Projekt jest współfinansowany z programu grantowego DZIAŁAJ LOKALNIE V Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Program DZIAŁAJ LOKALNIE V wdrażany jest przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

logo polsko amerykanska fundacja wolnoscilogo akademia rozwoju filantropii

GALERIA ZDJĘĆ