Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi realizując projekt pt. "BYŁO - NIE MINĘŁO..." - CZYLI JAK ZAINTERESOWAĆ MŁODZIEŻ KULTURĄ I SZTUKĄ LUDOWĄ zorganizowała w dniu 3 lipca 2007 roku zajęcia wyjazdowe do kwatery agroturystycznej „Sioło Budy” na warsztaty tworzenia kompozycji kwiatowych z bibuły.

Warsztaty kompozycji kwiatowych 

Warsztaty prowadzone przez Panią Marię Niczyporuk cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Dzięki uprzejmości pani Marii uczestnicy warsztatów zwiedzili skansen znajdujący się na terenie gospodarstwa oraz obejrzeli zgromadzone eksponaty. Pani Niczyporuk bardzo ciekawie opowiedziała o dawnych tradycjach, zwyczajach, obrzędach oraz o twórczości ludowej. Dzięki temu młodzież poszerzyła poziom wiedzy o kulturze naszego regionu, jak również nabyła praktyczne umiejętności tworzenia kwiatów z bibuły. Dodatkową atrakcją wyjazdu było pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz zwiedzanie Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży.

Warsztaty kompozycji kwiatowych

Prace stworzone przez uczestników projektu zostaną przedstawione na wystawie podsumowującej projekt, a autorzy najciekawszych prac wyróżnieni i nagrodzeni.

logo dzialaj lokalnielogo euroregion puszcza bialowieska 

Projekt jest współfinansowany z programu grantowego DZIAŁAJ LOKALNIE V Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Program DZIAŁAJ LOKALNIE V wdrażany jest przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

logo polsko amerykanska fundacja wolnoscilogo akademia rozwoju filantropii

GALERIA ZDJĘĆ