W dniu 26 września 2007 roku odbyło się spotkanie autorskie  z Małgorzatą Strękowską-Zaremba - pisarką, dziennikarką, redaktorką, członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. W spotkaniu uczestniczyli dla uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Narwi.

Spotkanie autorskie w bibliotece 

Autorka debiutowała w roku 1984 utworem prozatorskim. Publikowała opowiadania oraz teksty dziennikarskie w "Wiadomościach kulturalnych", "Sycynie", "Magazynie Literackim" w dodatku do "Rzeczypospolitej" oraz wielu innych.

Spotkanie autorskie w bibliotece 

Jej twórczość to: "Leniwe Literki", "Wyjątkowa Planeta", "Chrońmy przyrodę", "Pierwszoklasista", "Kłopoty z alfabetem", "Kłopoty z cyferkami", "Liski Rudaski", "Kolorowe życzenia", "Abecelki i duch Bursztynowego Domu", "Abecelki i tajemnica Bursztynowego Domu", "Bery gangster i góra kłopotów", oraz Podreczniki, Dyktanda - opowiadania, publikacje w pismach dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie autorskie w bibliotece 

Pisarka otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego w 2004 roku za "Abecelki i duch Bursztynowego Domu". Natomiast za książkę "Bery Gangster i góra kłopotów" uzyskała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006. Ponadto autorka otrzymała Wyróżnienie Fundacji "Świat Dziecka" w konkursie Dziecięcy Bestseler Roku 2006 dla Naszej Księgarni oraz MAŁY DONG - nagrodę dziecięcego jury dla Naszej Księgarni.