15 listopada 2013 roku w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi odbył się koncert promujący nową płytę pt. „A u poli bieroza” Tercetu Rodzinnego z Makówki.

Promocja płyty Tercetu z Makówki 

Tercet Rodzinny z Makówki tworzą trzy rodzone siostry Anna, Urszula i Justyna. Wspólne muzykowanie zaczęło się od śpiewania w domu razem z rodzicami. Tercet wykonuje acapella muzykę sakralną, a także pieśni ludowe w języku białoruskim, ukraińskim i rosyjskim. Są to tradycyjne pieśni folklorystyczne, które śpiewały nasze mamy i babcie.

Promocja płyty Tercetu z Makówki 

W spotkaniu, które prowadziła Natalia Klimuk uczestniczyli przyjaciele, znajomi i rodzina Tercetu z Makówki, a także Sekretarz Powiatu Hajnowskiego Maria Owerczuk, folklorysta i muzyk Stefan Kopa z małżonką, Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz, dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Agata Smoktunowicz oraz Jolanta i Andrzej Wszeborowscy.

Promocja płyty Tercetu z Makówki 

Fragmenty utworów z albumu pt. „A u poli bieroza”

1. Tercet Rodzinny z Makówki - A u poli bieroza

2. Tercet Rodzinny z Makówki - Lacieła ziaziula


Płyta „A u poli bieroza”, na której można usłyszeć 14 utworów powstała dzięki wsparciu finansowemu między innymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Centrum Kulturalnego Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w RP oraz Gminy Narew.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi