Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz, promującej czytelnictwo połączone z aktywnym spędzaniem wolnego czasu i po raz trzeci zorganizowała rajd rowerowy. W dniu 31 maja 2013 roku miłośnicy książek (DKK), czytelnicy oraz bibliotekarze wyruszyli z Narwi spod budynku Biblioteki na rajd rowerowy.

Odjazdowy Bibliotekarz - rajd rowerowy

Trasa przejazdu wynosiła około 20 km i wiodła szlakiem turystycznym Gminy Narew. Pierwszym punktem naszego rajdu było zwiedzanie Muzeum Białoruskiego Pana Michała Filianowicza w Skaryszewie. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali eksponaty znajdujące się w muzeum oraz wysłuchali ciekawych informacji z życia naszych przodków.

Odjazdowy Bibliotekarz - rajd rowerowy

Po krótkim odpoczynku grupa ruszyła w dalszą trasę. Kolejnym celem było zwiedzanie gospodarstwa ogrodniczego Państwa Jakoniuk w Gradocznie. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy wszystkie szklarnie pełne warzyw i kwiatów oraz całą pięknie zagospodarowaną posiadłość.  Na pomoście przy stawie Państwa Jakoniuk można było usiąść i pomoczyć  zmęczone nogi oraz pobawić się w literacką zgaduj – zgadulę.

Odjazdowy Bibliotekarz - rajd rowerowy

Na zakończenie rajdu uczestnicy zjedli obiad oraz lody w klubie ”Menager” w Narwi. Wszyscy byli bardzo zadowoleni  z wycieczki. Z pewnością Biblioteka ponownie przystąpi do tej ogólnopolskiej akcji.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi