10 czerwca 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Narwi oraz pięciolatki z przedszkola w Narwi.

Spotkanie z Barbarą Gawryluk 

Barbara Gawryluk mieszka i pracuje w Krakowie. Jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W radiu Kraków m.in. przygotowuje i czyta codziennie wiadomości. Jest także autorką cyklicznej audycji „Książka na szóstkę” poświęconej literaturze dla dzieci i to właśnie od najmłodszych czytelników wie, że „książka dla dzieci przede wszystkim powinna być wesoła, pogodna i pełna humoru”.

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w dyskusjach o czytanych przez autorkę książkach oraz były bardzo zainteresowane pracą dziennikarza radiowego, co wynikało z zadawanych przez nich pytań. Na zakończenie wszystkie dzieciaki zostały nagrodzone. Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi w swoich zbiorach posiada następujące książki autorstwa Barbary Gawryluk: „Kaktus, dobry pies”, „W Zielonej Dolinie”, „Baltic pies, który płynął na krze”, „Dżok legenda o psiej wierności”, „Opowiadanie z uśmiechem” oraz „Zuzanka z pistacjowego domu”.

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi