27 kwietnia 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Książka, nad którą dyskutowano to „Ania” autorstwa Barbary Ciwoniuk.

Ania – to główna bohaterka wspomnianej książki jest bardzo mądrą i wrażliwą dziewczyną. Jej życie to przede wszystkim dom rodzinny oraz szkoła w której radzi sobie dobrze. Niespodziewanie w życiu trzynastoletniej bohaterki wkrada się prawdziwe uczucie, miłość, zauroczenie kolegą ze szkolnej ławki, Igorem. Chłopiec jest bardzo mądrym choć cichy i niedostępny, ale to nie przeszkadza Ani, a wręcz jest powodem większej fascynacji Igorem. W życiu głównej bohaterki pojawia się wiele problemów związanych z dziadkiem, bratem Danielem i jego dziewczyną, która jest z nim w ciąży. Wszystkie problemy nie „załamują” Ani, a dodają jej sił i wiedzy o prawdziwym życiu.

W posumowaniu dyskusji klubowicze stwierdzili, że omawiana książka bardzo im się podobała. Język jest lekki i zrozumiały dla każdego czytelnika. Ania opowiada o sobie w pierwsze osobie, opisuje wydarzenia, wspomina oraz komentuje. Zachęcamy do przeczytania tej lektury.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 22 czerwca 2013 roku (sobota) o godzinie 10.00.

 

Opracowanie materiału:
Moderator DKK – Alla Siotkowska