25 kwietnia 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Panem Andrzejem Markiem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej w Narwi.

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim 

Andrzej Marek Grabowski - jest absolwentem wydziału pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Autor telewizyjnych programów dla dzieci, piosenek, opowiadań oraz ponad 400 piosenek dla dzieci, takich jak np. „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?”, „Witaminki” czy „Kropelka złotych marzeń”. Współzałożyciel (wraz z Ewą Chotomską) dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego Fasolki. Andrzej Grabowski był również twórcą, redaktorem naczelnym i producentem miesięcznika dla dzieci „Ciuchcia”.

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim 

Podczas wizyty naszego gościa dzieci mogły brać aktywny udział w spotkaniu poprzez wcielenie się w rolę aktorów-lalkarzy z pomocą takich postaci jak np. Kulfon, Bezkajku i wielu innych. Uczniowie mieli również możliwość poznania sposobu tworzenia filmu i programu telewizyjnego oraz wysłuchania kilku utworów muzycznych Andrzeja Grabowskiego. Dzieci śmiało odpowiadały na pytania naszego gościa i proponowały tytuły do kolejnych książek, aby zaspokoić swoją ciekawość wielu z nich zdecydowało się na zadawanie pytań autorowi. Na koniec spotkania wszyscy chętnie zgłaszali się po autografy Pana Andrzeja Grabowskiego.

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim 

Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi w swoich zbiorach posiada książki autorstwa Pana Andrzeja Marka Grabowskiego. Są to m.in.: „Pirat Jędruś”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?”, „Afera smoka Nudożera”.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi