Dnia 8 lipca 2006 roku nad rzeką Narew odbyły się VII Dni Narwi 2006 zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziedzictwo Podlasia.

 VII Dni Narwi 2006

O godzinie 11.00 nad rzeką Narew rozpoczęło się uroczyste otwarcie wystawy plenerowej "Na tratwie" promującej książkę o spławie drewna. Dzień wcześniej do Narwi przypłynęły dwie tratwy zbudowane przez współczesnych oryli w ramach warsztatów, które odbywały się przez cztery dni w Rybakach.

VII Dni Narwi 2006 

Przybyli mieszkańcy Narwi i okolic mogli obejrzeć pokazy rękodzieła ludowego i tradycyjnego rzemiosła związanego z obróbka drewna, metalu, słomy i tkaniny, prezentowane przez twórców z Białorusi i Podlasia.

VII Dni Narwi 2006 

Gościom przygotowano liczne prezentacje, gry i zabawy na przystani orylskiej i w obozie średniowiecznych wojów.


 

Wieczorem goście zgromadzeni nad rzeką w Narwi mogli obejrzeć i posłuchać występów zespołów artystycznych. Imprezę otworzyli Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, Przewodniczący Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia Mirosław Stepaniuk oraz dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Andrzej Pleskowicz. Przed narwiańską publicznością jako pierwsza zaprezentowała się grupa taneczna VENUS MAX z Narwiańskiego Ośrodka Kultury, prowadzona przez Zuzannę Padewską.

VII Dni Narwi 2006 

Kolejnymi zespołami, które wystąpiły były dziecięca grupa ARTIK oraz zespół ART-PRONAR - oba prowadzone przez Eugeniusza Szemieta.

VII Dni Narwi 2006 

Białoruskie i ukraińskie piosenki ludowe zaprezentował narwiańskiej publiczności chór ZARANOCZKA z Łosinki działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury i prowadzony przez Marię Radczuk.

VII Dni Narwi 2006 

astępnie na scenie w Narwi wystąpił młodzieżowy zespół piosenki ukraińskiej RANOK z Bielska Podlaskiego, który działa przy Bielskim Domu Kultury. Grupa wokalno - instrumentalna wykonała wiele wspaniałych, ukraińskich piosenek ludowych.

 VII Dni Narwi 2006

Przed publicznością wystąpiła też grupa taneczna zespołu RANOK, prezentując interesujące układy choreograficzne.

VII Dni Narwi 2006 

Jako ostatnie wystąpiły dwa zespoły rozrywkowe LA MADAME oraz CHRIS PETER BAND z Krakowa, które bawiły publiczność do późnych godzin wieczornych.

 VII Dni Narwi 2006

Na zakończenie można było obejrzeć pokazy fajerwerków i sztucznych ogni.

GALERIA ZDJĘĆ