10 października 2010 roku odbył się w Trześciance Białoruski Festyn Ludowy pod hasłem „I tut żywuć ludzi”. Festyn został zorganizowany przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce przy współpracy z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury.

Festyn białoruski w Trześciance 

Na wstępie licznie przybyłych gości powitali Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz. Głos zabrał też dyrektor Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce Tomasz Tichoniuk, który przekazał podziękowania za pomoc przy organizacji uroczystości. Pamiątkowe dyplomy otrzymali Wójt Gminy Narew oraz dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz.

Festyn białoruski w Trześciance 

Po części oficjalnej przyszła pora na występy zaproszonych zespołów. Przed publicznością w Trześciance wystąpiły na początku zespół Białowieskiego Ośrodka Kultury, a także dobrze znany białostocki zespół estradowy Kalinka.

Festyn białoruski w Trześciance 

Przybyli goście mogli też obejrzeć humorystyczne skecze w wykonaniu Grupy Teatralnej „Sieweńka” działającej przy Muzeum Białoruskim w Hajnówce oraz posłuchać nieco mocniejszego brzmienia w wykonaniu grupy Obraz Kontrolny z Hajnówki.

Festyn białoruski w Trześciance 

Przed publicznością wystąpiły również zespoły muzyczne z Gminy Narew takie jak Art-Pronar, Narva oraz Be Happy. Organizatorzy przygotowali także kramik muzealny z literaturą białoruską oraz rękodziełem ludowym.

Uroczystość została zrealizowana przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sprew Wewnętrznych
i Administracji oraz Urzedu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

GALERIA ZDJĘĆ