W dniach 23 i 24 lipca 2010 roku odbyła się największa tegoroczna impreza kulturalna Gminy Narew – XI Dni Narwi. Uroczystości zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury odbywały się w tym roku na stadionie sportowym w Narwi. Tradycyjnie już Dni Narwi otworzyli Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, Przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz, a także radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Mikołaj Janowski oraz oczywiście dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz. Drugiego dnia Narew odwiedził również Wicestarosta Hajnowski Jerzy Sirak.

XI Dni Narwi 

Podczas XI Dni Narwi przed publicznością wystąpiły zespoły muzyczne, które do późnych godzin nocnych bawiły przybyłych na stadion gości. Uroczystości wspaniale poprowadził Pan Marek Skomorowski, który zachęcał wszystkich przybywających do wspólnej zabawy.

XI Dni Narwi 

Jako pierwszy wystąpił młodzieżowy zespół Łuna z Białegostoku, który wykonał kilka tradycyjnych piosenek białoruskich i ukraińskich. Następnie wystąpił rodzimy, młodzieżowy zespół Zaranoczka z pobliskiej Łosinki, prowadzony przez Marię Bubka. Młodzież z Łosinki także zaprezentowała publiczności kilka skocznych piosenek ze swojego nowego repertuaru.

XI Dni Narwi 

Przybyła publiczność mogła wziąć udział w konkursie wiedzy o Narwi, w którym główną nagrodą był obiad dla dwóch osób w nowo otwartej restauracji w Narwi. Następnie wystąpił młodzieżowy duet Sara i Dominika, działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury.

XI Dni Narwi 

Z koncertem wystąpiła także dobrze znana wszystkim grupa Art.-Pronar. Zespół zaprezentował swój bogaty repertuar piosenek, które porwały publiczność do zabawy. Uroczystości pierwszego dnia zostały zakończone zabawą taneczną pod gołym niebem, podczas której przygrywały zespoły Servis, Narva oraz Be Happy.

XI Dni Narwi 

Drugi dzień XI Dni Narwi rozpoczęły występy najmłodszych zespołów i grup młodzieżowych, które uczęszczają na zajęcia do Narwiańskiego Ośrodka Kultury. Przed publicznością zaprezentowała się grupa wokalna prowadzona przez Panią Magdę Włodarczyk oraz dziecięcy zespół taneczny. Grupie wokalnej wspaniale akompaniował Pan Oleg Kobzar.

XI Dni Narwi 

Publiczność mogła także wysłuchać piosenek w wykonaniu Teatru Pozytyw, który działa także przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Pani Ewy Alimowskiej.

XI Dni Narwi 

Bardzo dobrze zaprezentował się również przybyły z Bielska Podlaskiego zespół Dekada Band, wykonujący tradycyjne białoruskie i ukraińskie piosenki, jak również dobrze znane polskie utwory. Nieco mocniejszego brzmienia dostarczył publiczności zespół Kackiller.

XI Dni Narwi 

Podczas tegorocznych Dni Narwi nie mogło również zabraknąć chóru Ramonka z Łosinki, który prowadzony jest przez dyrygentkę Marię Bubka. Zespół wykonał kilka ukraińskich i białoruskich piosenek ludowych, ubarwiając swój  wspaniały występ tańcem.

XI Dni Narwi 

Dzieci przybyłe na stadion w Narwi mogły także znaleźć dla siebie wiele atrakcji w postaci zjeżdżalni, stoisk z malowaniem twarzy i bańkami mydlanymi oraz występów klauna. Podczas drugiego dnia przeprowadzono również dwa konkursy dla nieco starszych gości, w których nagrodami były obiady w nowo otwartej restauracji w Narwi.

XI Dni Narwi 

Największymi atrakcjami tegorocznych XI Dni Narwi były występy Kabaretu Widelec oraz koncert znanej grupy Akcent, która porwała zebranych do wspólnej zabawy. Publiczność mogła też obejrzeć pokaz fajerwerków. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna podczas której publiczności zagrały rodzime zespoły muzyczne Narva oraz Be Happy.

 

GALERIA ZDJĘĆ      NAGRANIA VIDEO