19 czerwca 2010 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie przybliżające kulturę różnych narodów. Tego wieczoru Teatr Pozytyw pod kierownictwem Pani Ewy Alimowskiej zaprezentował publiczności kulturę żydowską.

Wieczór żydowski w ośrodku kultury

Na wstępie Pani Ewa Alimowska przybliżyła zebranym historię miejscowości Narew, którą na przestrzeni wieków zamieszkiwało wielu Żydów. Publiczność mogła usłyszeć kilka tradycyjnych pieśni żydowskich, piosenki z musicalu „Skrzypek na dachu”, a także piosenki z repertuaru Piwnicy pod Baranami, Agnieszki Osieckiej i Hanki Ordonówny.

Wieczór żydowski w ośrodku kultury

Teatr Pozytyw zaprezentował też wiersze poświęcone żydowskim mieszkańcom Narwi z tomiku wierszy „Róża pamięci” Ewy Alimowskiej. Na zakończenie podziękowania za wspaniały występ przekazała dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz.

GALERIA ZDJĘĆ