Narwiański Ośrodek Kultury rozpoczął w 2010 roku cykl spotkań, który prezentować będzie mieszkańcom naszej gminy kulturę różnych narodów. 13 lutego odbyła się pierwsza uroczystość pt. „Wieczór z samowarem”, poświęcona kulturze rosyjskiej. Inicjatorami rosyjskiego wieczoru w Narwi były Ewa Alimowska – prowadząca w Narwi teatr Pozytyw oraz Dorota Szamborska – nauczyciel języka rosyjskiego.

Wieczór z samowarem 

Licznie przybyła publiczność mogła przy herbacie wysłuchać wielu znanych, wspaniałych rosyjskich piosenek, a także posłuchać rosyjskiej poezji. Na spotkanie przybyli min. Prezes Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Polsce Halina Romańczuk, Wiceprezes RSKO w Polsce Andrzej Romańczuk, Radny Powiatu Hajnowskiego Stefan Kuczyński oraz radni i dyrektorzy szkół z Gminy Narew.

Wieczór z samowarem 

Jako pierwszy wystąpił Teatr Pozytyw, który zaprezentował kilka dobrze znanych rosyjskich piosenek, między innymi z repertuaru popularnego rosyjskiego zespołu Lube. Zebrani mogli też wysłuchać wierszy rosyjskich w wykonaniu młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Narwi. Młodzież przygotowała Pani Dorota Szamborska.

Wieczór z samowarem 

Podczas wieczoru rosyjskiego w Narwi wystąpił również bard Oleg Kobzar. Wspólnie z publicznością zaśpiewał on znane i lubiane piosenki z repertuaru min. Włodzimierza Wysockiego oraz Bułata Okudżawy.

Wieczór z samowarem 

Na zakończenie dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz przekazała gorące podziękowania występującym artystom, młodzieży oraz inicjatorkom wieczoru Ewie Alimowskiej i Dorocie Szamborskiej. Podziękowania oraz upominki przekazała również prezes RSKO w Polsce Halina Romańczuk.

 Wieczór z samowarem

Wieczór rosyjski był pierwszym spotkaniem zorganizowanym przez Narwiański Ośrodek Kultury, prezentującym kulturę różnych narodów. Kolejne spotkanie odbędzie się w czerwcu i poświęcone będzie kulturze żydowskiej.

GALERIA ZDJĘĆ