Akcja „Wiosna Kobiet – pasje i uroda” zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury opierała się na idei budowania dialogu międzypokoleniowego oraz tradycji spotkań kobiet. Służyła wzajemnemu poznaniu, ułatwieniu spojrzenia na siebie nawzajem z większą otwartością, a przede wszystkim zapełnieniu czasu wolnego, który zarówno starsi jak i dzieci często spędzają przed telewizorem lub komputerem w domu.

Warsztaty pt. Wiosna Kobiet

Zgodnie z założeniami warsztaty odbywały się w czterech miejscowościach Gminy Narew:

  • Narew (16, 17 i 23 marca 2013)
  • Tyniewicze Duże (4 kwietnia 2013)
  • Łosinka (12 kwietnia 2013)
  • Trześcianka (13 kwietnia 2013)

Warsztaty pt. Wiosna Kobiet

Uczestnicy w ramach zajęć wykonywali: pisanki z filcu, kwiaty i palmy z krepiny oraz koszyczki z wikliny papierowej. Warsztaty te były doskonałym przykładem na to, jak można kreatywnie i pożytecznie spędzać czas, tworząc ozdoby do domu lub prezenty dla najbliższych.

Warsztaty pt. Wiosna Kobiet

Odskocznią od zajęć rękodzielniczych były uroczyste obchody Dnia Kobiet w Tyniewiczach Dużych, podczas którego odbyło się m.in. spotkanie z dietetyczką i przedstawicielami firmy Zepter oraz występ zespołu Art Pronar z Narwi.

Warsztaty pt. Wiosna Kobiet

Akcję „Wiosna Kobiet – pasje i uroda” uważamy za bardzo udaną i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zmobilizujemy się do zrobienia czegoś równie interesującego. Narwiański Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania Paniom: Irenie Pietryszyk, Annie Andrzejuk–Sawickiej, Krystynie Kiełbaszewskiej i Joannie Szafrańskiej za pomoc w organizacji warsztatów.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury