Starostwo Powiatowe w Hajnówce z dniem 1.12.2017r. zarejestrowało w Ewidencji stowarzyszeń Sportowych - Klub Sportowy Parkiet Hajnówka. Do powstania klubu doszło z inicjatywy trenera dotychczasowej Sekcji Lekkiej Atletyki Klubu Sportowego Puszcza Hajnówka Romana Sacharczuka w dniu 21 listopada 2017r. KS Parkiet Hajnówka jest typowym Klubem lekkoatletycznym.

IMG 20180131 171525

Zawodnicy Klubu w bieżącym roku już uczestniczyli w zgrupowaniu sportowym organizowanym przez Podlaski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i Klub Sportowy Podlasie Białystok.Udział w zgrupowaniu naszych zawodników był możliwy dzięki wsparciu ze strony Władz firmy Parkiet Hajnówka, Urzędu Miasta Hajnówce, Urzędu Gminy Narewka i Narew oraz Kancelarii Notarialnej Marek Wasiluk i oczywiście dzięki wsparciu rodziców. Zgrupowanie odbyło się w okresie ferii w górskiej miejscowości Borowice, powiat jeleniogórski.

27786412 549584115404406 350598571 o

Udział w zgrupowaniu wzięli Małgorzata Karpiuk – ubiegłoroczna Mistrzyni Miedzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Hajnówce, Marek Romańczuk – uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, Łukasz Klimiuk – uczeń Szkoły Podstawowej w Narewce, Patryk Chodakowski – uczeń Gimnazjum w Narwi, Karl Kilp – uczeń Liceum z DNJB w Hajnówce i Róża Pryczynicz – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Hajnówce. Tuz po zgrupowaniu Marek Romańczuk odbył start kontrolny przed *Halowymi Mistrzostwami Polski w Toruniu.* Lekkoatletyczne zawody kontrolne WMOZLA, odbyły się w Hali Sportowej AWF w Warszawie, w dniu 03-lutego- 2018r. gdzie Marek uzyskał bardzo dobry wynik na dystansie 2000 m 6:01,27 min. Wynik ten stanowi nowy rekord życiowy tego zawodnika.

 

Prezes K.S. Parkiet Hajnówka
Roman Sacharczuk

 

 GALERIA ZDJĘĆ