Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii imienia 1. Pułku Ułanów Krechowieckich z Kobyłki pod Warszawą wyruszyli w pierwszy zimowy rajd konny Szlakiem Powstań Narodowych. Pięciu jeźdźców, przebranych za powstańców, odwiedzało miejsca związane z najważniejszymi zrywami narodowymi.

02

26 tycznia Ułani przybyli do Narwi, pod Pomnik Powstańców Styczniowych, gdzie Wartę Honorową pełnili harcerze. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą za Ojczyznę. Władze gminy, samorządowcy, duchowni, zaproszeni goście, strażacy, harcerze i mieszkańcy Narwi oddali hołd poległym, złożyli wieńce i zapalili Znicz Pamięci.

01

Wieńce złożone zostały również przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym, pod tablicą upamiętniającą tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej patrona gimnazjum - Arcybiskupa Mirona Chodakowskiego.

16

Po części oficjalnej nastąpił przemarsz formacji kawalerii konnej Pułku Ułanów Krechowieckich ulicami Narwi na stadion sportowy, gdzie odbył się niezwykły, bardzo efektowny pokaz wyszkolenia i kunsztu kawalerii. Piękne konie, stroje powstańców i zdolności przybyłych ułanów wzbudziły wielkie emocje i zachwyt widzów.

25

Na zakończenie pokazu, ułani złożyli szczególne podziękowania Wójtowi Gminy Narew, ks. Prałatowi Zbigniewowi Niemyjskiemu oraz Prezesowi firmy ‘Pronar’ Panu Sergiuszowi Martyniukowi – za wspaniałą opiekę nad końmi i niezwykle ciepłe przyjęcie, za wspaniałą i podniosłą uroczystość.

 

 GALERIA ZDJĘĆ