3 maja 2018 roku uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi rozpoczęła obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji, połączone z obchodami święta Straży Pożarnej.

DSC04722

Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy Gminy Narew, władze gminne, samorządowe, powiatowe, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych, strażacy i harcerze. Swoją obecnością zaszczycili naszą gminę przedstawiciele Łomżyńsko – Drohickiego Bractwa Kurkowego w Ciechanowcu.

DSC04714

Mszę celebrował Ks. Zbigniew Rostkowski – Wikariusz Generalny Diecezji Drohiczyńskiej wraz z proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. prałatem Zbigniewem Niemyjskim.

DSC04718

Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć widowisko artystyczne, przeplatane pieśniami patriotycznymi, związane z historycznymi wydarzeniami upamiętniającymi uchwalenie Konstytucji 3 Maja – w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Narwi, pod kierownictwem Pani Olgi Hewy i Ewy Alimowskiej.

DSC04747

Następnie wszyscy zebrani udali się pod pomnik upamiętniający zasadzenie Dębu Papieskiego, aby tu oddać hołd twórcom Konstytucji, złożyć kwiaty, zapalić znicze.

DSC04807

Uroczystość zakończyła honorowa salwa armatnia, podkreślająca rangę tego wydarzenia.

 

 GALERIA ZDJĘĆ