29-30 lipca 2016 roku przystań kajakowa nad rzeką Narew zamieniła się w wielką scenę. Imprezę rozpoczęły Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Narew dla jednostek OSP z terenu Powiatu Hajnowskiego. Strażacy zmagali się w dwóch konkurencjach sportowo-pożarniczych, sztafecie pożarniczej (7x50 m) i ćwiczeniu bojowym. Udział w turnieju wzięło udział 8 drużyn: OSP Narew, OSP Trześcianka, OSP Czyże, OSP Nowokornino, OSP Mochnate, OSP Kleszczele, OSP Czeremcha, OSP Białowieża. Zmagania wygrała drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleszczelach, która okazała się najlepsza zarówno w sztafecie pożarniczej jak i ćwiczeniu bojowym. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Turniej odbył się we współpracy Wójta Gminy Narew oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Gratulujemy!

13

Wieczorem na scenie zabrzmiała muzyka folkowa. Wystąpiły znane wszystkim zespoły - Czeremszyna, Horpyna, Todar i WZ Orkiestra z Mińska. Gościnnie wystąpił jeden z najlepszych na świecie zespołów wykonujących tradycyjne pieśni kozaków Kazaczij Krug z Moskwy.

16

Na zakończenie do tańca przygrywał ART Pronar z Narwi. Koncerty trwały do trzeciej nad ranem, fani towarzyszyli muzykom do ostatnich kawałków muzycznych. Pięknym przerywnikiem było spektakularne widowisko pokazu ognia, w którym taniec, ogień i muzyka tworzyły tajemnicze, niepowtarzalne przedstawienie.

28

Sobota byłą z kolei gratką dla miłośników teatru z Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym WERTEP, który wędruje po regionie i pokazuje, że tradycje teatru wędrownego są wciąż żywe. Festiwal nie tylko nawiązuje do tych tradycji, ale po prostu przywraca je z wielkim sukcesem. Mieszkańcy przyznają, że coroczna wizyta artystów to dla nich i ich rodzin prawdziwe święto. - święto bycia ze sobą i ze sztuką, która do nich trafia.W przerwach między spektaklami zachwycone dzieci szalały oczarowane sztuką tworzenia impresji z baniek mydlanych.

39

Odbyły się ciekawe przedstawienia dla najmłodszej publiczności.: "Bajka Samograjka", "Bałwanki", "Punch i Judy". Publiczność w różnym wieku podbił nowy zespół A3Teatr i jego „Zmysły”. Zmysły to oczy, uszy, nos, które śmiechem i ironią – w rytm światowych szlagierów bawią widzów.

51

Dorosła publiczność mogła obejrzeć: monodram Marty Andrzejczyk pt. "Letnie małżeństwo", „Ukryte” Teatru HoM  i „Decadence” The Theatre Company Mr Pejo’s Wandering Dolls z Rosji.

72

Działo się naprawdę sporo, program był różnorodny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy już za rok.

GALERIA ZDJĘĆ