3 czerwca 2016 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatralny pt. „Mały Książę”. Widowisko zrealizował Teatr „Carmina” z Narwi pod kierownictwem Pani Ewy Alimowskiej. Fabuła przedstawienia oparta była na książce francuskiego pisarza Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.

Spektakl teatralny w NOK

„Mały Książę" to historia pewnej podróży i niezwykłej znajomości przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych odbiorców. Zagubiony na bezkresnej pustyni pilot, któremu cudem udało się przeżyć katastrofę samolotową, spotyka młodego chłopca. Jak się okazuje, przybywa on z kosmosu, gdzie – wraz z piękną i dostojną Różą – zamieszkuje niewielką planetę. Pewnego razu wyrusza w podróż, aby znaleźć prawdziwego przyjaciela i odkryć znaczenie przyjaźni – zanim jednak trafi na Ziemię, napotka po drodze najdziwniejsze postacie ze świata dorosłych, którzy również zamieszkują kosmiczne przestrzenie.

Spektakl teatralny w NOK

W rolę Małego Księcia wcielił się Krystian Poskrobko. W pozostałych rolach wystąpili: Małgorzata Dżega, Julia Szklarzewska, Wiktoria Łukaszuk, Miriam Kotyńska, Agata Berezowiec, Izabela Stulgis, Julia Iwaniuk-Sawczuk i Wiktoria Kononiuk.

Spektakl teatralny w NOK

Nastrój przedstawienia był pogodny, a zarazem wzruszający. Artyści występujący w spektaklu doskonale wczuli się w swoje role. Kolorowy wszechświat pełen oryginalnych postaci, poruszające piosenki do akompaniamentu Pani Ewy Alimowskiej uczyniły ze spektaklu magiczną opowieść, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń i zwróciła uwagę na to co w życiu jest ważne.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury