11 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA zawitała do Narwi 8 grudnia 2016 r.

IMG 4287

 W tym roku obejrzeliśmy zestaw BELARUSIAN FRESH - produkt młodego pokolenia dokumentalistów.  Na wizerunek współczesnej Białorusi i jej mieszkańców złożyły się: kronika filmowa, stworzona z wywiadów z mieszkańcami Mińska, dokument śledczy, w którym historia piosenki przeplata się z historią miasta,  śmiały portret striptizera z prowincji, wnikliwy obraz miasta pędzla mieszkającego w nim malarza Арленa Кашкурэвічa, portret poety i muzyka afro-białoruskiego pochodzenia.

1) Minsk’s Mature Face/У Минска немолодое лицо, Nikita Lavreckiy, 2016
2) Only in Grodno!/Толькі ў Гродна!, Maxim Shved, Andrey Lomov, 2015
3) The Rising of the Strip-Dancer Misha Marocco/Восхождение стриптизёра Миши Марокко, Kirill Synkov, 2015
4) I Live in this Town/Я жыву ў гэтым горадзе, Nikalai Zheludovich, Dzmitry Nikifarau, Yahor Surski, Ruslan Fyadotau, 2013
5) Andrey Takindang. I Will Pause in the Middle/Андрэй Такінданг. Спынюся ў сярэдзіне, Ihar Chyshchenia (Belarusfilm), 2013

 IMG 9027

Kuratorkami i gośćmi pokazu były  Anna Razhentsova i Lera Green – związane z International Short Film Festival "Cinema Perpetum Mobile", który odbywa się każdego roku w kwietniu w Mińsku. Ideą festiwalu jest promowanie wartości humanistycznych poprzez sztukę, zwłaszcza niezależną sztukę filmową. Wydarzenie organizowane jest przez wolontariuszy jako inicjatywa obywatelska.
Spotkanie poprowadził Tomasz Sulima -  dziennikarz, etnograf, działacz białoruskiej mniejszości.

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Organizatorzy: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” i  Narwiański Ośrodek Kultury

IMG 9054

Po projekcji wystąpił białoruski artysta - Зьміцер Вайцюшкевіч (TODAR), a koncert był wielką muzyczną ucztą.

Zapraszamy za rok!

 GALERIA ZDJĘĆ


11 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA zawitała do Narwi 8 grudnia 2016 r.