W dniach 24-26 września 2010 roku przedstawiciele Gminy Narew już po raz drugi wzięli udział w Zlocie Młodych Specjalistów Województwa Brzeskiego Republiki Białoruś i Gminy Narew. Nasza gmina zaproszona została na zlot przez Brzeski Rejonowy Komitet Wykonawczy, w ramach porozumienia o międzynarodowej współpracy pomiędzy Gminą Narew i Czerninskim Wiejskim Komitetem Wykonawczym z Republiki Białoruś.

Zlot młodych specjalistów na Białorusi 

W zlocie udział wzięło 7 drużyn z Województwa Brzeskiego Republiki Białoruś oraz drużyna przedstawicieli naszej gminy. Gminę Narew reprezentowali: członkowie zespołu artystycznego Narva, dyrektorzy Narwiańskiego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Narew. Również w tym roku zlot odbywał się w ośrodku wypoczynkowym Biełoje Oziero nad jeziorem Białym, położonym 40 km na południe od Brześcia w Gminie Znamienka.

Zlot młodych specjalistów na Białorusi 

W sobotę wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą w zawodach sportowych. Organizatorzy zlotu przygotowali w tym roku następujące konkurencje: szachy, warcaby, strzelanie z karabinka pneumatycznego, jazda na rowerze po torze przeszkód, dart (rzutki), tenis stołowy, siatkówka oraz wyścigi na łódkach. Bardzo bogaty program zawodów sportowych sprawił, iż odbywały się one przez cały dzień, dostarczając zarówno uczestnikom jak i kibicom wielu emocji sportowych i wrażeń oraz przede wszystkim dobrej zabawy. Po zakończeniu zawodów  sportowych odbyła się zabawa, podczas której wszystkim zebranym przygrywał zespół Narva.

Zlot młodych specjalistów na Białorusi 

Wyniki zawodów sportowych zostały ogłoszone w niedzielę rano, podczas oficjalnej uroczystości nagrodzenia zwycięzców w poszczególnych konkurencjach. Gmina Narew zajęła drugie miejsce w wyścigach na łódkach oraz trzecie w szachach. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zlot młodych specjalistów na Białorusi 

W drodze powrotnej do domu przedstawiciele Gminy Narew byli w Brześciu, gdzie odwiedzili min. słynne miejsce pamięci II Wojny Światowej – tzw. Brestkaja Krepost’.

GALERIA ZDJĘĆ