wstazka zalobaPozostajemy bezradni wobec kolejnego strasznego nieszczęścia dla naszego Narodu Polskiego. Łączymy się w modlitwie i głębokim żalu z Tymi, którzy dla zachowania w pamięci potomnych tragicznych losów naszych przodków i oddania należnej im czci, złożyli największą ofiarę - własne życie.

Samorząd Gminy Narew

 

Prezydencki samolot TU-154, którym 10 kwietnia 2010 roku leciała para prezydencka oraz oficjalna polska delegacja na obchody 70 rocznicy zbrodni w katyńskiej, na krótko przed godziną 9 rozbił się 1,5 kilometra od lotniska w Smoleńsku. Oprócz Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w samolocie znajdowały się inne najważniejsze osoby w państwie, w sumie 89 członków polskiej delegacji oraz 7 osób załogi. Wszyscy zginęli. Na pokładzie był min. Miron Chodakowski, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego i Arcybiskup Hajnowski.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który zgodnie z konstytucją przejął prezydenckie obowiązki, ogłosił Żałobę Narodową, która potrwa od soboty 10 kwietnia 2010 roku od godziny 18.00, do niedzieli 18 kwietnia 2010 roku.

 

Sylwetka tragicznie zmarłego Prezydenta RP - Śp. Lecha Kaczyńskiego
lech kaczynski
SYLWETKI TRAGICZNIE ZMARŁYCH OSÓB ZWIĄZANYCH Z PODLASIEM
 Śp. Ryszard Kaczorowski
ryszard kaczorowski
 Śp. Abp. Miron Chodakowski
miron chodakowski
 Śp. Krzysztof Putra
krzysztof putra
 Śp. Justyna Moniuszko
justyna moniuszko