Z końcem lipca 2023 roku w gminnym krajobrazie pojawiła się nowa organizacja – Stowarzyszenie Widok na Narew. Celem stowarzyszenia jest tworzenie i rozwijanie lokalnych mediów internetowych, propagowanie niezależnych inicjatyw mieszkańców gminy Narew, wspieranie w miarę możliwości, wszystkich osób i podmiotów, które w lokalnej przestrzeni społeczno-kulturalnej działają niejako niezależnie, np. poza instytucjami samorządowymi oraz promowanie naszej gminy, jej walorów kulturowych, turystycznych, kulinarnych i wszystkiego, co składa się na jej ogólnie pojęte życie społeczne i kulturalne.

Jednym z zasadniczych działań stowarzyszenia jest tworzenie witryny internetowej o nazwie Widok na Narew. To nowe miejsce w sieci, poświęcone całkowicie gminie Narew, w którym mieszkańcy znajdą m.in. relacje z różnych interesujących wydarzeń, materiały wideo, informacje o ciekawych miejscach i ludziach, a nawet przepisy kulinarne związane z naszymi gminnymi rytuałami przygotowywania potraw. Twórcy strony szczególnie zapraszają wszystkich zainteresowanych do dzielenia się swoimi doświadczeniami w kuchni, a zwłaszcza tymi, nawiązującymi do tradycji i kultury kulinarnej obecnej na naszych terenach. W niedalekiej przyszłości planowane jest rozwinięcie działu publicystycznego. Tu do współtworzenia również zaproszona jest każda osoba, która ma coś interesującego do przekazania na szerszym forum, chce tworzyć treści bądź dzielić się swoimi spostrzeżeniami, obserwacjami, narracjami, etc.

Członkowie stowarzyszenia nie ukrywają, że rozwijany przez nich serwis internetowy aspiruje do bycia inkluzyjnym środowiskiem integrującym mieszkańców gminy Narew. Ma to być jednocześnie wirtualna kronika, dokumentująca życie społeczno-kulturalne w gminie oraz atrakcyjne zaproszenie do eksplorowania i odkrywania naszych gminnych wartości i kultury.

Stowarzyszenie Widok na Narew jest otwarte na wszelką współpracę, zarówno z gminnymi instytucjami samorządowymi, innymi organizacjami, jak i wszystkimi osobami, które mają potrzebę, energię i możliwości czynienia naszego życia w gminie bogatszym, ciekawszym i bardziej mobilnym kulturalnie, intelektualnie i metafizycznie. Wszystkich zainteresowanych m.in. tworzeniem mediów i działaniem na rzecz wspólnoty lokalnej, stowarzyszenie Widok na Narew zaprasza do wstępowania w swoje szeregi, głęboko wierząc, że nasza gmina dysponuje ogromnym potencjałem i niewyczerpanymi możliwościami rozwoju na wielu płaszczyznach, żeby jeszcze jaśniej błyszczeć w naszyjniku podlaskich pereł.

Zapraszamy do:

odwiedzania strony pod adresem: https://widoknanarew.pl

wspierania organizacji w mediach społecznościowych (Facebook i YouTube)

oraz do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

baner