projekt platforma wspolpracy logo

Już po raz trzeci do Hajnówki zawitali miłośnicy nordic walkingu z całej Polski, by zmierzyć się podczas zawodów Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2014, które miały miejsce 6 września na terenie Nadleśnictwa Hajnówka (Kolejki Leśne). Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Włodzimierz Pietroczuk - starosta hajnowski, Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka, Grzegorz Zenon Bielecki – Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka, Robert Brzeziński – Polska Federacja Nordic Walking, życząc zawodnikom wytrwałości w zmaganiach.

Puchar Polski Nordic Walking

Na początek wspólna rozgrzewka i ruszamy w trasę... Każdy uczestnik przed startem otrzymał pamiątkowy medal oraz tzw. pakiet startowy. Tegoroczna edycja dała świadectwo rosnącej popularności tego rodzaju aktywności fizycznej, a świadczy o tym zanotowana frekwencja, która pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Padł jej rekord - w zawodach wystartowało 575 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Pokonywali oni dystans: 5 km, 10 km oraz półmaraton (21 km). Trasy przebiegały w malowniczej scenrii lasów Puszczy Białowieskiej, co dodawało otuchy je pokonującym. Nowością w zawodach był Mini Nordic Walking dla dzieci w wieku 2-7 lat na dystansie 300-400 m. Wzięło w nim udział 20 maluszków. Pokazały one, że już od najmłodszych lat warto nabierać wprawy w tym sporcie i uprawiać go wspólnie z rodzicami.

Puchar Polski Nordic Walking

Po uroczystych dekoracjach zwycięzców rozpoczęła się część rozrywkowo-integracyjna. Uczestnicy zawodów mimo zmęczenia zmaganiami sportowymi bawili się wspaniale, a rywalizacja przerodziła się w znajomości na długie lata. Przy ognisku, można było doładować energię ciepłą kiełbaską. Natomiast podczas przejażdżki kolejką wąskotorową zrelaksować, podziwiając unikalność Puszczy Białowieskiej. Uroku całości imprezy dodawał nasz „Żubr-maskotka”.

Puchar Polski Nordic Walking

Organizatorami Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2014 byli: Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Polska Federacja Nordic Walking oraz Nadleśnictwo Hajnówka.

Puchar Polski Nordic Walking Hajnówka 2014 został zorganizowany w ramach projektu „Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju rejonu Puszczy Białowieskiej” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet V Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych, Działanie 5.4 Kształtowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie środowiska, w tym różnorodności biologicznej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Opracowanie materiału:
Starostwo Powiatowe w Hajnówce