W dniu 30 września 2006 roku gminę Narew odwiedzili harcerze, którzy w tym roku właśnie w naszej gminie spotkali się na III zlocie harcerzy i kapelanów. Na zlocie obecni byli ks. dziekan dekanatu narewskiego Bazyli Roszczenko, Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Narwi Alina Ostaszewska.

 Zlot harcerzy i kapelanów w Narwi

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Liturgia Święta w cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Narwi odprawiona przez harcerskich kapelanów: Naczelnego Kapelana Prawosławnego ks. phd. Anatola Fiedoruka, kapelana hufca ZHP w Bielsku Podlaskim ks. phm. Andrzeja Nieplińskiego, ks. phm. Marka Jakimiuka, ks. pwd. Pawła Nikiciuka oraz ks. pwd. Bogumiła Korniluka.

Zlot harcerzy i kapelanów w Narwi 

Następnie harcerze odwiedzili Muzeum Wsi Mariana Święckiego w Narwi, gdzie mogli podziwiać wiele zabytkowych przedmiotów i dawnych urządzeń codziennego użytku stosowanych dawniej na wsi.

 Zlot harcerzy i kapelanów w Narwi

Po zwiedzeniu muzeum wszyscy udali się do wsi Rybaki, gdzie nad rzeką Narew w otoczeniu lasów Puszczy Białowieskiej odbyła się część artystyczno - rekreacyjna zlotu. Rozpoczęła się ona od zbiórki harcerskiej, podczas której odśpiewano hymn oraz modlitwę harcerską. Następnie wszyscy mogli skosztować wspaniałego bigosu oraz upiec sobie kiełbaski przy ognisku.

 Zlot harcerzy i kapelanów w Narwi

Nie zabrakło także wspólnych gier i zabaw na łonie pięknej, narwiańskiej przyrody. W zlocie uczestniczyli także: Komendant Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim hm. Marek Boratyński, ks. kapelan phm. Piotr Jurczak, zastępca przewodniczącego kręgu ZHP w Hajnówce phm. Kazimierz Marchelewski, członek chorągwi komendy białostockiej hm. Alicja Malinowska - Smotek, phm. Małgorzata Filim, ks. phm. Zbigniew Niemyjski, hm. Krystyna Kuźmicka z kręgu seniora ZHP.

Zlot harcerzy i kapelanów w Narwi 

GALERIA ZDJĘĆ