Tegoroczne prawosławne święta Bożego Narodzenia były szczególnie uroczyście obchodzone w parafii pw. Św. Apostoła Jakuba w Łosince. W dniu 7 stycznia 2007 roku parafię odwiedził metropolita warszawski i całej Polski SAWA, aby przewodniczyć nabożeństwom świątecznym.

 Boże Narodzenie parafii w ŁosinceBoże Narodzenie parafii w Łosince

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 2.00 w nocy Całonocnym Czuwaniem - Wsienoszcznym Bdienijem. Nabożeństwo uświetnił śpiew chóru parafialnego z Łosinki pod dyrygenturą Marii Radczuk.

Boże Narodzenie parafii w ŁosinceBoże Narodzenie parafii w Łosince 

Następnie odprawiona została świąteczna, uroczysta Liturgia Święta Bazylego Wielkiego, celebrowana przez Metropolitę SAWĘ. W trakcie liturgii rozbrzmiewał piękny śpiew młodzieżowego chóru parafii w Łosince - RAMONKA.

Boże Narodzenie parafii w ŁosinceBoże Narodzenie parafii w Łosince 

Po zakończeniu nabożeństwa Metropolita SAWA podziękował zebranym za wspólna modlitwę oraz złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Następnie dzieci z Łosinki zaprezentowały krótką świąteczną scenkę bożonarodzeniową.

Boże Narodzenie parafii w ŁosinceBoże Narodzenie parafii w Łosince 

Uroczystości w Łosince zakończyły się wspólnym śpiewaniem kolęd.

Boże Narodzenie parafii w ŁosinceBoże Narodzenie parafii w Łosince 

Tegoroczne uroczystości Bożego Narodzenia w Łosince będą długo pamiętane przez tutejszych mieszkańców, tym bardziej, że obszerną relację z tego wydarzenia zaprezentował pierwszy program Telewizji Polskiej oraz TVP3 Białystok.

Boże Narodzenie parafii w Łosince 

Więcej zdjęć można znaleźć na stronie internetowej chóru Ramonka:
www.ramonka.narew.gmina.pl